Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Popradčanky v závere dokonali zázrak

Sportnet|Publikované 18. okt 2007 o 22:00

V POSLEDNEJ MINÚTE OSEMBODOVOU ŠNÚROU ROZHODLIHusársky kúsok sa podaril v úvodnom kole extraligy basketbalistiek na Myjave hráčkam ŽBK Poprad. Hoci

V POSLEDNEJ MINÚTE OSEMBODOVOU ŠNÚROU ROZHODLI

Husársky kúsok sa podaril v úvodnom kole extraligy basketbalistiek na Myjave hráčkam ŽBK Poprad. Hoci 50 sekúnd pred koncom prehrávali o 6 bodov (67:61), trojkou, šestkou a dvoma košmi z hry stav otočili a vyhrali (67:69).

Neuveriteľný finiš

POPRAD. "Záver zápasu bol skutočne veľmi hektický a dosť nervózny. Za kritický moment stretnutia považujem fakt, keď za stavu 67:61 pre domácich strelila Zuzka Brezániová trojku (67:64). Potom sa nám podarilo získať loptu, Ashley Bakerová bola faulovaná pri streľbe a hádzala dve šestky. Prvú premenila (67:65) a hoci druhú nie, Sadio Sangaréová loptu doskočila a vyrovnala (67:67). Potom sa domáce družstvo uponáhľalo, my sme znova vybojovali loptu a súčasne s klaksónom sa Ashley podarilo zaznamenať víťazný kôš," opísal nám najdramatickejšie okamihy nervy drásajúceho duelu popradský tréner Štefan Garba.

Boli šťastnejší

Vo vyrovnanom súboji začali lepšie hostky, keď viedli 0:8. Myjava sa však potom dostala do hry najmä presnými trojkami a v druhom polčase neustále mierne viedla. Spomínaný záver však lepšie zvládli Popradčanky. "Takýto záver sa nedá naplánovať, ale aj taký je basketbal. Bolo to veľmi vyrovnané stretnutie, v ktorom mal navrch raz jeden, raz druhý. Remíza by asi bola spravodlivá, ale tá v basketbale byť nemôže. Domáci tím nedal za posledné dve minúty ani bod a to bolo rozhodujúce. Za stavu 67:61 trafili spoza trojkového oblúka obruč a my sme aj za prispenia športového šťastia ponúknutú príležitosť využili," naznačil kouč ŽBK.

Legionárky nesklamali

Najlepšou strelkyňou Popradu bola s 21 bodmi Američanka Bakerová, Brezániová dala 15 a Sangaréová 12. "Úvod bol z našej strany veľmi dobrý, ale zbytočná nervozita dievčatám v stretnutí zväzovala ruky. Musím ich však pochváliť za to, že ich to nezlomilo. Takticky to bolo dobré, horšie už s premieňaním šancí a v individuálnych činnostiach, kde máme rezervy. V prvom polčase nám veľké problémy robila domáca Procházková, no po obrátke sme ju už dokázali ustrážiť. Teraz nás čaká Viktoria Košice a určite to bude ťažký zápas," dodal Š. Garba.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.