Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Popradčanky triumfovali na súperovom ľade

Sportnet|Publikované 17. sep 2004 o 22:00

Poprad - Popradské hokejistky sa vo svojom druhom vystúpení predstavili na ľade favorizovaného družstva zo Spišskej Novej Vsi. Keďže Spišiačky boli

papierovým favoritom, Popradčanky pred zápasom za úspech pokladali aj remízu. Taktika trénera spod Tatier Petra Gápu bola jasná, ubrániť prvú tretinu.

V prvej časti hry sa ani jeden celok gólovo nepresadil, aj keď domáce hráčky mali niekoľko vyložených šanci. Pozorná Frantová ich však s prehľadom zneškodnila. Druhé dejstvo konečne prinieslo aj ovocie v podobe gólov. Na sklamanie domáceho publika sa však strelecky presadili iba Tatranky a to dvoma presnými zásahmi, čím zaskočili svojho súpera. Tretie tretina bola jasne v réžii zverenkýň P. Gápu, čo sa odzrkadlilo na treťom presnom zásahu v úvode tohto dejstva, ktorého autorkou bola dobre hrajúca Bednárova. Potom už Popradčanky kontrolovali stretnutie so snahou neinkasovať, čo by domáce družstvo vrátilo do stretnutia. Spišiačkam sa ešte podarilo trikrát zaútočiť na popradskú gólmanku, no tá si udržala čisté konto. Na druhej strane sa Tatrankám podarilo streliť ešte dva góly, čím uzavreli účet stretnutia a víťazstvo 5:0 bolo plne zaslúžené.

"Do stretnutia sme nastupovali s pocitom, že sme na hosťujúcom ľade a súper bude chcieť za každú cenu vyhrať. V prvej tretine nám výborne zachytala Martina Frantová a potom sa aj dievčatá viac osmelili. V druhej časti hry sa nám podarilo streliť dva góly, čím sme prebrali iniciatívu na našu stranu. Medzi druhou a treťou tretinou som dievčatám prízvukoval, aby svoje tempo nezvoľnili, lebo domáce hráčky budú chcieť streliť gól. Predpokladal som, že súper otvorí hru a my im z pozornej obrany uletíme, čo sa nám hneď v úvode aj podarilo. Po tomto góle náš súper znervóznel, z čoho pramenili ešte dva góly. Som rád, lebo dievčatá odovzdali na ľade všetko a hlavne zabojovali srdiečkom," konštatoval po víťaznom dueli kouč Popradu. Ďalšie dôležité stretnutie odohrajú Popradčanky na svojom ľade zajtra, keď privítajú súpera z Prešova. Tento duel bude náročný hlavne pre brankárky, keďže v drese Popradu sa predstaví prešovská odchovankyňa Martina Frantová a farby Šarišaniek bude hájiť Popradčanka Aneta Vaľková. "Dievčatá sú dostatočne pripravené na tento zápas. Pre našu brankárku to bude určite ťažký zápas, ale verím že jej spoluhráčky pomôžu," pripomenul P. Gápa, ktorého potešilo, že vedenie klubu sa rozhodlo zakúpiť jeho zverenkyniam novú hráčsku výstroj.

"Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a chcem poďakovať hlavne výkonnému riaditeľovi popradského klubu Tiborovi Turanovi za jeho ústretový krok. Nová výstroj nám naozaj prišla vhod, lebo keď vidím, do čoho sa dievčatá obliekajú, ja sám by som si niektoré veci neobliekol. Preto ma teší, že sa klub ako aj T. Turan takto postavili k tejto veci," ozrejmil nám s úsmevom na tvári šťastný tréner Popradu P. Gápa.