Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Popradčanky so skalpom Prešovčaniek

Sportnet|Publikované 19. dec 2008 o 23:00

Poprad. Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala počas uplynulého víkendu svojím ďalším kompletným kolom. Popradské hokejistky sa prestavili na

Poprad. Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala počas uplynulého víkendu svojím ďalším kompletným kolom.

Popradské hokejistky sa prestavili na domácom ľade a ich súperkami boli hráčky z Prešova. Kamzíčky v tomto duely chceli odčiniť vysokú prehru na ľade ich súpera (prehrali 0:7, pozn. autora).

Prvá tretina rozhodla

To začala napĺňať už v 7. minúte šikovne hrajúca Kováčiková, keď poľahky prekonala skúsenú Frantovú. V 16. minúte sa síce Rákovej podarilo vyrovnať na netešili sa dlho. O 44 sekúnd bola hosťujúca brankárka prekonaná opäť. Postarala sa o to Herichová. Presne so sirénou, ukončujúcou prvé dejstvo sa domáce publikum tešilo z tretieho gólu v sieti Prešovčaniek. Tento krát to zariadila Gápová.

Druhú dvadsať minútovku začali lepšie hosťujúce hráčky ked v 32. minúte znížila na 3:2 Knutová. Ani tento gól neotriasom domácimi hokejistkami, ktoré aj v prostrednej časti hry neraz nebezpečne pohrozili pred bránkou Prešova. V 38. minúte sa so svojho druhého gólu v zápase tešila Herichová. V 45. minúte sa skóre menilo znovu a to Herichovej hetrickom. V 45. minúte sa hosťkám podarilo znížiť zásluhou Stašovej. V poslednej minúte druhého dejstva sa do listiny strelcov zapísala aj Krajňáková, ktorá zvyšovala už na 6:3.

Posledná tretina sa už viac menej iba dohrávala. V 53. minúte sa o ďalšie zníženie postarala Lučová. Gólový účet stretnutia uzavrela v 60. minúte vo vlastnom oslabení šikovná Gápová.

Dodržali pokyny

"Na Prešov sme sa veľmi tešili a pripravovali sme sa na tento zápas veľmi dobre. Chceli sme im odčiniť tú prehru na ich ľade, ktorá bola pre nás hrozne krutá, lebo ten výsledok nezodpovedal našej hre. Musím všetky dievčatá od prvej až po tú poslednú veľmi pochváliť. Takto si predstavujem bojovnosť a hru na hraniciach svojich možností. V tomto zápase všetkým ukázali, že ten hokej vedia hrať a svojou bojovnosťou a srdiečkom dokázali poraziť súperky s Prešova. Hosťky si zrejme mysleli, že naše dievčatá sú výkonnosťou a hrou slabšie od nich a že im to ľahko postíme. No boli veľmi prekvapené s naším dobrým pohybom a taktickou hrou. Dievčatá dodržali všetky taktické pokyny, to že sme dostali nejaké góly tak to patrí k hokeju a určite sme v tomto duely zaslúžene vyhrali. Som rád, že nám v tomto zápase pomohli aj dievčatá z Bratislavy, ktoré svojim prístupom a hrou strhli aj ostatné dievčatá," tešil sa z víťazstva popradský lodivod Peter Gápa.

Najbližší zápas mali Kamzíčky odohrať na ľade v Spišskej Novej Vsi. No Spišiačky požiadali, aby sa tento duel odohral v Poprade.

"Aj na tohto súpera sa pripravíme opäť zodpovedne. Prostredie sme si vymenili kvôli tomu že oni tam majú Majstrovstvá Slovenska v rýchlokorčuľovaní. Samozrejme, že sme im vyhoveli. Prídu do nášho prostredia a určite im nič nedarujeme," dodal na záver kouč Kamzíčok.

Poprad - Prešov 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)

Góly: Herichová 3, Gápová 2, Kováčiková, Krajňáková Ráková, Knutová, Stašová, Lučová. Vylúčenia: 9:9 na 2 minúty, Prešov Kolcúnová 5+ DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 2:0. Pred 100 divákmi rozhodovali T. Orolín, Rovenský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.