Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Popradčanky si historický triumf nad Ružomberkom vychutnali

Sportnet|Publikované 3. nov 2003 o 23:00

Poprad - V sobotu podvečer vypukol v telocvični na ZŠ Komenského ošiaľ radosti. Spôsobili ho popradské basketbalistky, ktoré senzačne zdolali na

svojej palubovke majstrovský Ružomberok.

"Je to pre nás historická udalosť, ale na druhej strane musíme priznať, že to už nie je ten Ružomberok, čo býval v minulosti. Tréner celý týždeň pripravoval dievčatá na to, že tri štvrtiny družstva Ružomberka sú ich kolegyne z reprezentácie a preto nemali mať prečo v tomto dueli psychickú bariéru. V kútiku duše som veril, že by sme s nimi mohli hrať vyrovnanú partiu, aj keď na víťazstvo som príliš nepomýšľal. Domáce prostredie je fantastické, hralo sa vo vynikajúcej diváckej kulise, verím, že pôjdeme od zápasu k zápasu vyššie a vyššie," sprostredkoval nám svoje dojmy bezprostredne po skončení duelu nadšený prezident ŽBK DOVE Poprad Vladimír Husár. Historický triumf si Popradčanky vychutnali spoločne so svojim vedením a výborom hneď po zápase. "Jeden zo sponzorov dievčatá pred zápasom finančne motivoval, pričom spojené to bude (bolo v sobotu večer, pozn. autora) s mini oslavou v miestnom podniku," doplnil V. Husár.

Veľmi spokojný bol po stretnutí pochopiteľne aj kormidelník domáceho družstva Ján Krajňák. "Na túto chvíľu som čakal desať rokov, pretože za môjho osemročného pôsobenia v Delte sa mi nikdy nepodarilo poraziť Ružomberok a preto som veľmi šťastný. Myslím si, že najdôležitejšie v príprave na tento zápas bolo to, že som sa od stredy snažil hráčky presviedčať, že tento káder Ružomberka nie je zďaleka taký silný ako v minulosti. Nehrajú tam žiadne veľké európske hviezdy a pri dobrom výkone sa naše dievčatá nemali čoho obávať. Vedel som, že pri dobrom výkone máme šancu na dobrý výsledok. Už od pondelka (dnes, pozn. autora) však budem dievčatá ťahať za nohy späť dole z oblakov, pretože v sobotu nás čaká vonku Istrobanka a to určite bude nepríjemný zápas."

Oslavu historického víťazstva si nemohol nechať ujsť ani tréner, ktorý tak porušil tradíciu a necestoval bezprostredne po skončení zápasu domov do Košíc. "Vyzerá to tak, že dnes (v sobotu, pozn. autora) nebudem môcť cestovať domov a na oslavách určite nebudem chýbať," dodal na záver J. Krajňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.