Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Popradčanky si finálový turnaj pohára nezahrajú

V Bratislave vybuchli. Popradčanky odvetu SP na Slovane nezvládli. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 23. feb 2016 o 00:00

Popradské basketbalistky nepríjemne šokovali.

K postupu do záverečného turnaja o Slovenský pohár (SP) im nestačilo ani 22-bodové vedenie po prvom zápase. V odvete totiž prehrali na palubovke Slovana Bratislava o 31 bodov.

POPRAD. V stredu predviedli v Aréne Poprad Popradčanky zodpovedný výkon. Vyhrali o 22 bodov a zdalo sa, že sobotňajšia odveta v hlavnom meste bude formalita.

Opak však bola pravda. Hráčky spod Tatier vybuchli na celej čiare. Prehrali o 31 bodov a z pohára vypadli.

„Ťažko sa mi to hodnotí, lebo v Poprade sme urobili kus roboty. Nestačil nám ani 22-bodový náskok, čo je prekvapenie aj pre mňa ako trénera. Od začiatku to s nami vyzeralo veľmi zle. Už po piatich minútach vyhrával Slovan o 16 bodov. Absolútne sme nevedeli nájsť cestu, naopak, upadali sme. Robili sme školácke chyby, úplne sme toto stretnutie zbabrali. Musíme si to rozanalyzovať, nielen každá jedna hráčka, ale aj ja,“ zamýšľal sa nad príčinami nečakaného herného výpadku svojho družstva tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Chýbal rozum

„Nemôžem povedať, že by sme niečo podcenili. Nedostali sme sa do svojho tempa. Nenašla sa jediná hráčka, ktorá by naštartovala spoluhráčky. Chcenie bolo, ale jednoznačne chýbal rozum. Celkom sme to zbabrali, je to škoda.“

Keďže na záverečný turnaj SP do Šamorína sa BAM Poprad neprebojoval, má dosť času na prípravu na pokračovanie extraligovej súťaže.

„Tento čas musíme využiť nielen na tréning, ale aj pohovory s hráčkami. Uvidíme, čo nám na to povie vedenie, lebo takúto vec určite nečakalo. Je to pre všetkých veľké sklamanie,“ uzavrel Igor Skočovski.

Výsledky SP – streda: BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 62:40 (30:17), sobota: BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 84:53 (43:26). Postúpil Slovan Bratislava.

Súvisiace články