Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Popradčanky sa po víťazstve nad Košičankami ujali vedenia v sérii

Ujali sa vedenia v sérii. BAM Poprad vyhral nad Cassoviou o 13 bodov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 4. apr 2016 o 22:00

Basketbalistky BAM Poprad vyhrali v prvom zápase 2. kola play-off v skupine o 5. až 8. miesto nad Cassoviou.

Basketbalistky BAM Poprad vyhrali v prvom zápase 2. kola play-off extraligy v skupine o 5. až 8. miesto nad košickou Cassoviou 60:47 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 1:0.

POPRAD. Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný. Súperky sa naťahovali o každý bod a do šatní išli s najtesnejším náskokom Košičanky.

„V prvom polčase sme robili strašne veľa chýb, nehrali sme dobre. Nevedeli sme sa dobre prispôsobiť ani rozhodovaniu arbitrov v tomto zápase. Je škoda, že nie vždy je to o basketbale,“ uviedol tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Vziať na seba zodpovednosť

Popradčanky sa zrejme do konca sezóny budú musieť zaobísť bez zranenej kapitánky Petríkovej. V zápase ju dobre zastúpila Dubeňová, autorka 14 bodov.

„Výkony Laury sa zlepšujú každým zápasom. Keďže ju poznám dlhšie, viem, že má ešte na viac. Pracuje na sebe, musím byť aj ja trpezlivý. Po zranení Petríkovej musia vziať na seba zodpovednosť aj ostatné hráčky. Toto bude veľmi dôležité, aby sme to ťahali spolu,“ poznamenal popradský kouč.

„Začiatok z našej strany nebol dobrý. Mali sme chyby v obrane. Cez prestávku sme si niečo v šatni povedali. Lepšou obranou sme sa snažili chyby eliminovať. Stále sme však mali veľa stratených lôpt a trápil nás aj útočný doskok,“ povedala pivotka BAM Poprad Laura Dubeňová.

Vysokú podkošovú hráčku počas sezóny trápilo niekoľko zranení, no postupne sa dostáva do formy i hernej pohody.

„Keďže som mala dlhšiu pauzu, stále sa ešte len rozohrávam. Verím, že každým zápasom to bude lepšie. Makám na sebe, snažím sa stále zlepšovať. Verím, že mi zdravie vydrží. Teší ma, že mi tento zápas celkom vyšiel. Musím sa poďakovať mojim spoluhráčkam, ktoré mi dobre prihrávali i trénerovi za priestor na ihrisku,“ zdôraznila Laura Dubeňová.

Hrá sa v stredu

Druhý zápas série v metropole východu sa hrá už v stredu.

„Košice hrajú doma ešte lepšie, nečaká nás tam nič ľahké. Naším cieľom je ukončiť túto sériu čo najskôr. S predvedeným výkonom v tomto zápase však nemôžeme byť spokojní,“ zdôraznil Igor Skočovski.

Výsledok – sobota: BAM Poprad – BK SOUŽ Cassovia Košice 60:47 (17:19, 14:13, 15:5, 14:10), najviac bodov PP: Dubeňová 14, Kudličková a Pavlendová po 12. Stav série: 1:0.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.