Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Popradčanky sa ešte nevzdávajú

Peter Gápa. Tréner Popradu svojim zverenkám verí. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 14. mar 2012 o 23:00

Finálová séria prvej hokejovej ligy žien sa presúva pod Vysoké Tatry. Bližšie k obhajobe majstrovského titulu sú Spišiačky, ktoré vyhrali v prvom zápase na domácom ľade 4:1.POPRAD. Keďže finále sa hrá na dva víťazné duely, v sobotu budú mať v Poprade “Osy” prvý majstrovský mečbal. Stretnutie sa začína o 19.30 hod. Ak v ňom vyhrajú domáce “kamzíčky”, o všetkom sa rozhodne v nedeľu na zimnom štadióne v Poprade (19.30 hod.).

Popradským hokejistkám úvodný súboj finálovej série nevyšiel podľa ich predstáv.

“Naše dievčatá nastúpili na tento zápas dosť premotivované. Z prílišnej snahy robili obrovské chyby. Pramenili z toho góly v našej sieti, hoci brankárka robila, čo mohla. Dvakrát sme inkasovali počas vlastnej presilovky, čo by sa nemalo stávať. Spišiačky viac pokúšali šťastie, viac bojovali. Nepredviedli sme to, čo vieme. Je to už ale za nami, teraz sa pripravujeme na to, čo nás čaká. V sobotu musíme predviesť úplne iný výkon. Na ľad musí nastúpiť celkom iné družstvo, ako bolo to v Spišskej Novej Vsi,” uviedol tréner Popradu Peter Gápa.

Hokej hrať vedia

Jeho zverenky zdolali v tejto sezóne Spišiačky už trikrát. Recept na tohto súpera teda zrejme poznajú.

“Zdá sa, že vyrovnaná a dramatická séria s Prešovom nás dopredu neposunula. Každopádne, ak chceme byť v konečnom účtovaní úspešní, bojovnosť, chuť i vôľa po víťazstve musí byť väčšia. Už v niekoľkých zápasoch v tejto sezóne ma dievčatá presvedčili o tom, že hokej hrať vedia. Veľa toho už nenatrénujeme, všetko to majú vo vlastných hlavách, rukách a nohách,” naznačil P. Gápa.

Minulý rok Spišiačky prehrali v Poprade prvý finálový duel, no po dvoch triumfoch doma napokon na Spiši oslavovali titul. Teraz by to isté rady predviedli aj Popradčanky.

“Zatiaľ to má taký istý scenár ako v minulom roku. Verím, že tentoraz sa to zopakuje, ale v náš prospech,” dodal na záver P. Gápa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.