Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Popradčanky s cenným skalpom dvoch košických družstiev

Igor Skočovski. Tréner BAM Poprad. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 16. feb 2015 o 23:00

Mimoriadne úspešný víkend majú za sebou basketbalistky BAM Poprad.

Prvoligové družstvo žien pod vedením trénera Skočovského vybojovalo v úvode nadstavbovej časti súťaže dve cenné víťazstvá nad košickými súperkami.

POPRAD. V sobotu Popradčanky triumfovali na palubovke víťaza základnej časti, keď pokorili domáci TYDAM UPJŠ Košice. V nedeľu tento cenný skalp potvrdili domácim víťazstvom nad CBK Košice.

„V oboch dueloch sme predviedli lepšie i slabšie momenty. Bol by som rád, keby sme tie slabšie odstraňovali, čo by znamenalo, že podávame vyrovnané výkony počas celého zápasu. Určite je to spôsobené aj tým, že chcem, aby sme do hry zapojili všetky hráčky. Preto nie je náš herný prejav vždy na tej najvyššej úrovni. Každá hráčka na lavičke je však dôležitá a ja chcem, aby boli do hry zapojené všetky. Preto je náš výkon kolísavý. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali, aj keď je škoda, že v závere sme si neudržali 20-bodový rozdiel. V prvom polčase to bolo vyrovnané, v tom druhom bola naša obrana, odstavovanie, lepšie. Dobre sme riešili situácie spod koša. Mali sme dobrý útočný doskok. V Košiciach sme dosiahli veľké víťazstvo. Som veľmi rád, že sme porazili TYDAM, ktorý patrí medzi najväčších favoritov tejto skupiny. Výborne sme začali, v druhej štvrtine sa na nás súper dotiahol. Rozhodujúci bol dobrý nástup do druhého polčasu,“ hodnotil tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Dopĺňajú káder

Káder BAM Poprad sa vystužil o dve podkošové hráčky zo Spišskej Novej Vsi a zdá sa, že by to nemuseli byť posledné posily v Poprade.

„Vieme, že máme iba dve klasické pivotky Tetemondovú a Bolozovú a že pod košom nás najviac tlačí topánka. Preto sme sa dohodli so Spišskou Novou Vsou, že si môžeme požičať dve hráčky. Som veľmi rád, že nám vyšli v ústrety a pomohli. Musíme totiž odľahčiť naše kadetky, ktoré hrajú každý víkend. Káder ešte nie je uzavretý, bude sa ešte dopĺňať,“ naznačil popradský kouč.

Najbližšie sa Popradčanky predstavia v domácom dohrávanom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti proti BK EILAT PO Prešov v nedeľu o 15. hodine v Aréne Poprad.

„Potom nás čakajú zápasy vo Zvolene a Banskej Bystrici. Oba tímy majú vo svojich radoch skúsené hráčky. Musíme sa na to dobre pripraviť,“ dodal Igor Skočovski.

Výsledky:

TYDAM UPJŠ Košice - BAM Poprad 63:75 (31:31), najviac bodov BAM: Šterbáková 21, Sojáková 19, Grígerová 12,

BAM Poprad - CBK Košice 75:61 (35:35), najviac bodov BAM: Bolozová 15, Šterbáková 12, Feketeová 12.

7f05fdbe95e451d7d390af34d976a220_res.jpg

Úspešný víkend. BAM Poprad zdolal obe košické družstvá. Foto: Richard Hudeček

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.