Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Popradčanky potrápili Ružomberok

Siahli na dno síl. Popradčanky doma proti Ružomberku príjemne prekvapili. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|29. mar 2016 o 00:00

Najlepší výkon v sezóne predviedli v druhom zápase prvého kola play-off proti Ružomberku basketbalistky BAM Poprad.

Najlepší výkon v sezóne predviedli v sobotňajšom druhom zápase prvého kola play-off proti Ružomberku basketbalistky BAM Poprad. V domácom súboji prehral extraligový nováčik s favoritom po dramatickom priebehu o osem bodov.

POPRAD. Po 29-bodovej prehre v Ružomberku chceli Popradčanky potrápiť svoje súperky pod Tatrami oveľa viac a to sa im aj podarilo.

Po raketovom úvode, keď BAM viedla 7:0 i 9:2, sa „ruža“ dlho nevedela chytiť.

Polčas vyhrali domáce dievčatá o päť bodov a ešte aj necelé dve minúty pred koncom bolo všetko otvorené.

„Veľmi ma teší, že sa konečne na to dalo pozerať. Bolo to napínavé, hrali sme na pokraji svojich síl. Urobili sme všetko, čo sme vedeli. V závere tam boli nejaké chybičky, ktoré rozhodli, taký je basketbal. Dievčatám som po zápase povedal, že ak takto budú hrať aj v nadstavbe, nepochybujem o tom, že vybojujeme piate miesto. Teraz musíme vydýchnuť, vyčistiť si hlavy a potom makať ďalej,“ uviedol tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Dohrávali bez zranenej kapitánky

Nešťastným momentom bolo zranenie kapitánky Petríkovej v úvode štvrtej štvrtiny za egalového stavu.

„Dievčatá si zaslúžia pochvalu za to, že aj po jej zranení zabojovali. Som rád, že sa nebáli a išli do toho naplno,“ zdôraznil popradský kouč.

Popradčanky po štvrťfinálovom vypadnutí teraz čaká súboj o 5. až 8. miesto.

„Najprv nás čaká Cassovia Košice, ktorá sa herne zlepšuje a dostáva svoju fazónu. Keďže sériu začíname doma, je veľmi dôležité, aby sme ju dobre naštartovali. Je to kvalitný súper, na ktorého sa musíme dobre pripraviť,“ uzavrel Igor Skočovski.

Výsledky – streda: MBK Ružomberok – BAM Poprad 77:48 (42:23), najviac bodov PP: Theinerová 10, Kudličková 9, Hadačová 8, sobota: BAM Poprad – MBK Ružomberok 58:66 (36:31), najviac bodov PP: Hadačová 12, Theinerová, Dubeňová po 10. Na zápasy 0:2. Ružomberok postúpil do semifinále.

Súvisiace články