Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Popradčanky posilní krídelníčka Szijjártová

Sportnet|16. nov 2007 o 00:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skŽBK Whirlpool Poprad získal do svojich radov ďalšiu posilu. Pod Vysoké Tatry sa po ročnej pauze vracia

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

ŽBK Whirlpool Poprad získal do svojich radov ďalšiu posilu. Pod Vysoké Tatry sa po ročnej pauze vracia krídelníčka Timea Szijjártová, ktorá v Poprade naposledy pôsobila v sezóne 2005/2006.

POPRAD. Pred začiatkom uplynulej sezóny podpísala zmluvu s Nitrou, no ešte v príprave sa zranila a napokon celú sezónu laborovala s nepríjemným zranením.

Zdravotné komplikácie

"Stalo sa to 9. 9. 2006 v jednom z prípravných zápasov. V súboji o loptu mi súperka zaľahla nohu tak nešťastne, že mi ju museli ihneď operovať. Mala som odtrhnutý kus vnútorného menisku a natrhnutý krížny väz. Týždeň po operácii sa mi noha zapálila, a tak mi ju museli znovu otvoriť a artroskopicky vyčistiť. Potom som s tým dosť dlho nemohla nič robiť, neskôr nasledovala rehabilitácia. 29. 3. 2007 som absolvovala magnetickú rezonanciu, kde mi znova vybrali kus menisku. Až potom sa môj zdravotný stav začal natoľko zlepšovať, že som mohla začať pomýšľať na návrat na palubovky," opísala nám svoje nepríjemné zranenie T. Szijjártová.

Na Poprad sa teší

Od septembra sa rýchlonohá krídelníčka pripravovala doma v prvoligovom Šamoríne, za ktorý odohrala aj ostatný majstrovský zápas. "7. 11. 2007 mi lekár potvrdil, že už môžem naplno trénovať. Doteraz som nebola nikdy takto dlhodobo zranená, takže som sama zvedavá, ako mi to pôjde. Popradčania boli so mnou v kontakte už od leta, aj preto som zvolila túto alternatívu. Káder sa tu dosť obmenil, poznám len Zuzku Brezániovú a Serbákovú. V tom však nevidím žiaden problém a na prvý zápas sa teším," naznačila T. Szijjártová.

Vítaná posila

Po odchode krídelníčky Tetemondovej a zranení Serbákovej robí ŽBK Whirlpool Poprad všetko preto, aby staronová posila nastúpila už zajtra v Rožňave. "S Timeou sme boli v kontakte už od leta a sme veľmi radi, že sa vracia do Popradu. Je to pre nás vítaná posila a veríme, že bude oporou družstva. Zdravotne je už v poriadku a hoci mala dlhý herný výpadok, pomaly sa už dostáva do pohody. Je to skúsená hráčka, ktorá vie loptu podržať. Zatiaľ sme sa dohodli na zmluve do konca tejto sezóny. Mohla by nastúpiť už v Rožňave," prezradil pre KORZÁR prezident ŽBK Whirlpool Poprad Vladimír Husár.

Súvisiace články