Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Popradčanky nevzdávajú boj za výstavbu haly

Návrh novej basketbalovej haly, ktorá by mala vyrásť v Poprade. (Autor: BAMP)
Sportnet|Publikované 20. júl 2018 o 22:00

Zástupcovia popradského ženského basketbalu odovzdali mestu Poprad petíciu.

POPRAD. Zástupcovia popradského ženského basketbalu odovzdali mestu Poprad petíciu za schválenie zámeru výstavby basketbalovej tréningovej haly v Poprade v lokalite Juh III.

Rozhodli sa tak reagovať na prvotné neschválenie zámeru vybudovať športovú halu v tejto lokalite poslancami mestského zastupiteľstva na júnovom zasadnutí.

Udialo sa tak napriek tomu, že vlastníkom pozemkov v tejto lokalite je mesto, má tu schválený územný plán pre výstavbu športovej infraštruktúry a toto miesto má veľmi vhodnú dostupnosť pre deti, mládež a športovcov zo všetkých častí mesta.

Vyzbierali už 1 700 podpisov

„Poslancom sme odovzdali petičné hárky s viac ako 1 700 podpismi tých, ktorí podporujú vybudovanie tréningovej haly na tomto mieste. Analyzovali sme doposiaľ niekoľko miest, no nenašli vhodnejšiu lokalitu, v ktorej by bolo možné halu umiestniť. Mesto Poprad nemá podobné pozemky,“ hovorí prezidentka Basketbalového klubu Poprad Jana Janáčková a dodáva:

„Ak sa nám nepodarí do konca augusta vybrať vhodné pozemky v Poprade, je celý tento projekt a investícia štátu za viac ako štyri milióny eur ohrozená.“

Pritom vybudovanie haly basketbalovou asociáciou v Poprade je okrem plánov zväzu pod Tatrami aj odmenou za prácu basketbalistiek v meste.

Zástupcovia basketbalových klubov očakávajú, že popradskí poslanci sa budú petíciou zaoberať už na najbližšom mimoriadnom zasadnutí na konci júla, kde by mali rokovať aj o tejto téme.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.