Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Popradčanky doma opäť víťazne

Sportnet|Publikované 21. dec 2006 o 23:00

Poprad Najvyššia ženská hokejová súťaž pokračovala svojim ďalším kompletným kolom. Popradské hokejistky sa predstavili na domácom ľade a ich

súperkami boli dievčatá zo Zvolena.

Podľa papierových predpokladov boli domáce hráčky favoritom zápasu, keďže hostky pricestovali iba s 12 hráčkami. Aj úvod stretnutia tomu nasvedčoval keď sa v 2. minúte podarilo prekonať hosťujúcu Kvakovú. Autorkou úvodného gólu bola šikovná Gápová. Na druhý gól si musela hŕstka domácich priaznivcov počať až do 6. minúty, keď sa do listiny strelcov zapísala mladučká Čupková.

Hneď v úvode druhej tretiny zvyšovala na 3:0 počas presilovky jedna z najproduktívnejších hráčok Popradu, Čulíková. V 28. minúte sa skóre menilo opäť. Do listiny strelcov sa zapísala tá istá hráčka ako pri tom predchádzajúcom. V 29. minúte sa tešila domáca lavička z piateho gólu o ktorý sa postarala skúsená Kollárová. V polovici zápasu došlo v radoch popradských hokejistiek k striedaniu brankárok keď skúsenú Frantovú vymenila mladučká Budajová. V 36. minúte sa aj Gápová zapísala po druhý krát do listiny strelcov, keď zvyšovala už na 6:0 pre Popradčanky. O takmer minútu neskôr však inkasovali aj domáce hráčky. Budajovú prekonala Ivanová, keď využila početnú výhodu svojho družstva. V 41. minúte znižovala na 6:2 Nosáľová. Gólový účet stretnutia uzavrela v 46. minúte svojim hetrickom v zápase Gápová. "V tomto zápase sme nepodali kvalitný výkon. Dievčatá hrali kŕčovito a bez dôrazu. O tom svedčí aj prvá tretina, keď sme z množstva šancí premenili iba dve. Po dôraznom upozornení počas prestávky sa hra zlepšila, ale ešte stále to nebolo to čo som od nich očakával. Môžem byť spokojný iba s hrou prvej formácie, ktorá zo siedmych gólov dala šesť. V bránke sme v polovici stretnutie dali priestor aj mladučkej Budajovej ktorá bude dostávať taktiež priestor po boku skúsenej Frantovej. Spokojný môžem byť teda iba s výsledkom s hrou vôbec," komentoval výkon svojich zverenkýň tréner Poradu Peter Gápa. Aj keď posledný gól padol v 46. minúte, jeho autorka Nikola Gápová ho nedohrala. PO vsietení presného zásahu narazila na mantinel. Podľa dostupných informácii si vykĺbila rameno a pauzovať bude minimálne 4 týždne. "Určite je to citeľné oslabenie nášho družstva, keďže Nikola patrí medzi produktívne hráčky a jej body nám budú chýbať, tak ako u každej hráčke ktorá oslabí družstvo. Mrzí ma to o to viac, že sa počas sviatkov mala pridať k reprezentačnej 18-tke, no žiaľ tam nepocestuje," povedal o zranení Nikoly Gápovej jej tréner P. Gápa.

Najbližší duel odohrajú kamzíčky na ľade Banskobystričaniek. " Na tento duel sa pripravíme tak ako na každý iný. Samozrejme si vyskúšame viaceré herné kombinácie, keďže sa dlhodobo pripravujeme na dôležitý zápas s Martinom. Samozrejme, že si chceme z hosťujúceho ľadu priviesť plný bodový zisk," dodal na záver kouč modrobielych.

HK AQUACITY ŠKP Poprad - ŽHKm Zvolen 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Góly: Gápová 3, Čulíková 2, Kollárová, Čupková Ivanová, Nosáľová.

Vylúčenia 3:6, presilovky 1:1. oslabenia 1:0. Pred 100 divákmi rozhodovali Sabol Ferjová, Kacej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.