Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Popradčanka Gápová hviezdou východoslovenského derby

Sportnet|Publikované 22. sep 2004 o 00:00

Poprad - Zápasmi tretieho kola pokračovala najvyššia ženská hokejová liga. Popradčanky privítali na svojom ľade vo východoslovenskom derby dievčatá

zo ŽHK 2000 Šarišanka Prešov.

Úvod prvého dejstva bol zo strany domáceho kolektívu pomalší, a tak sa hosťujúce hráčky častokrát dostávali pred gólmanku Frantovú, ktorá v piatej minúte po prvýkrát kapitulovala. Autorkou otvárajúceho gólu bola Stašová, ktorá šikovne doklepla strelu Sabolovej. O necelých päť minút sa však skóre menilo. Na radosť malej hŕstky divákov domáce hráčky vyrovnali zásluhou Celárovej, ktorá vymietla roh súperovej bránky. O niečo viac ako minútu na to sa Popradčanky opäť tešili z gólu, keď sa prvýkrát gólovo presadila Gápová.

V druhej časti sa Prešovčankám síce podarilo vyrovnať, no odpoveď zo strany domácich prišla ako blesk a do streleckej listiny sa znovu zapísala Gápová. Zverenkyne trénera Petra Gápu (na snímke) si v druhom dejstve vypracovali množstvo gólových príležitostí a do siete padli v rozpätí dvoch minút dva. Najprv sa do listiny strelkýň zapísala Galajdová, keď jej šikovne puk naservírovala skvele hrajúca Gápová a onedlho skvelo hrajúca dcéra trénera zavŕšila svoj prvý hetrik. Po tomto presnom zásahu sa do bránky hostí postavila bývala brankárka Popradu Aneta Valková. Radosť domácich schladila vo vlastnom oslabení Sabolová a znížila na rozdiel dvoch gólov. Popradské publikum si opäť zakričalo gól v 35. minúte, keď početnú výhodu zúžitkovala svojim druhým presným zásahom Celárová.

Do poslednej tretiny nastupovali domáce hráčky v hernej pohode a so snahou zvýšiť svoje vedenie. To sa im aj podarilo zásluhou Čulíkovej, ktorá uzavrela gólostroj domácich. K výmene na poste brankárky došlo počas duelu v družstve Popradu, keď sa prvýkrát postavila medzi žrde Simona Hlavenková.

Každá minútka pre brankárku, ktorá ešte nechytala, je dobrá. Vzhľadom na to, že sme dosť vysoko vyhrávali, som sa rozhodol dať do brány aj Simonu, aby nabrala trošku zápasovej atmosféry, zdôvodnil svoje rozhodnutie tréner.

Okrem prvej tretiny, ktorá je u nás už tradične pomalšia, dievčatá splnili tie úlohy, ktoré som im dal. Celkový prejav hry nebol zlý, s tým že sa už rysuje určité zloženie družstva. Veľmi ma však mrzí zranenie Katky Kováčikovej, ktorá nám asi zo zostavy vypadne. Chcem poďakovať dievčatám, že podali dobrý výkon, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku, okomentoval stretnutie domáci kouč. V zápase sa darilo predovšetkým Nikole Gápovej, ktorá zaznamenala hetrik. Som rád, že sa tento útok snažil, hral kombinačne a kolektívne. Nie je dôležité, kto sa zapíše do streleckej listiny, ale to, že dievčatá sa na ľade vidia a vedia si presne prihrať, pochválil najproduktívnejší útok stretnutia P. Gápa. Menej dôvodov k spokojnosti mal kouč Prešova.

Na zápas sme nastupovali s vedomím potrápiť súpera čo najviac. Poprad vnímame ako jedného z kandidátov v bojoch o medaile, takže sme vedeli, že to bude náročné. Sme v situácii budovania kádra a priestor dostávajú mladé hráčky. Dievčatá sa súperovi pokúsili postaviť na odpor, ale neskúsenosť nás pasovala do úlohy outsiderov. Urobili sme veľa chýb, za stavu 1:0 sme to nedokázali udržať a pri našom absolútne tragickom striedaní domáce hráčky vyrovnali. Po tomto góle sa Poprad dostal do tempa a už to bolo pre nás veľmi ťažké. Bol to ale dobrý zápas, dievčatá ukázali, čo vedia. Hralo sa z jednej strany na druhú, avšak hostitelia boli lepší a k víťazstvu im srdečne blahoželám. Výsledok 7:3 hovorí za všetko, konštatoval tréner Prešova Jaroslav Sabol. Najbližší zápas odohrajú Popradčanky na ľade Banskobystričaniek, kde sa pokúsia predĺžiť svoju víťaznú šnúru na štyri stretnutia.

HK Tatravagónka ŠKP Poprad ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 7:3 (2:1, 4:2, 1:0), góly: Gápová 3, Celárová 2, Galajdová, Čulíková Stašová, Sabolová, vylúčení 1:2 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:1, 50 divákov, rozhodovali: Marušin Kubuš, Bednár.