Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Popradčania zasypali rezervu Banskej Bystrice

Sportnet|Publikované 11. sep 2008 o 22:00

Po neúspešnom dueli na pôde Liptovského Mikuláša chceli Popradčania proti kvalitnému súperovi spod Urpína potvrdiť svoju suverenitu na domácom

ihrisku, čo sa im aj podarilo. Málokto z fanúšikov však predpokladal, že ich mužstvo im pripraví taký vynikajúci futbalový zážitok s bohatou úrodou gólov. Sedem vsietených presných zásahov domácich bolo určite raritou, pretože na takýto počet si asi málokto v takej vysokej súťaži z popradských priaznivcov pamätal.

POPRAD. Veľkú zásluhu na tom má jednoznačne každý z hráčov, ktorí odovzdali na ihrisku všetko, čo bolo v ich silách. Platilo to aj o ofenzívnom pilierovi Martinovi Maťašovi, ktorý sa po dlhšie trvajúcom zranení opäť zapojil do zostavy. Aj keď do zápasu nastúpil až po zmene strán, od začiatku ho bolo v ofenzíve cítiť. Po nedovolenom zákroku na neho v pokutovom území ihneď po rozohraní a následnej premenenej penalte Pitoňákom pridal aj tretí gól, čím sa mužstvo dokázalo dostať do výraznej hernej pohody. Ako však uviedol, zisk troch bodov považoval vzhľadom na hernú silu svojho mužstva za úplne zaslúžený.

Dôležitá penalta i gól

"Pred zápasom sme si, samozrejme, verili a nič iné ako víťazstvo ani nepripúšťali. Aj keď nás mrzia odpočítané body z úvodných duelov a z toho vyplývajúcej kontumácii, úspešné výsledky nám predsa nezobrali. Keďže sme obe stretnutia vyhrali, potvrdili sme v nich, že herná kvalita bola na našej strane. Treba však priznať, že pred stretnutím bola naša psychika trochu nalomená, no ako sa nakoniec potvrdilo, dokázali sme sa so všetkým čo najlepšie vyrovnať. Fanúšikom a celému realizačnému tímu sme ukázali, že sme vyspelý tím, či už po technickej, ale aj psychickej stránke. Možno povedať, že rozhodujúcim momentom bola premenená penalta po faule na mňa, ako aj gól, ktorý sa mi podarilo onedlho nato streliť. Zároveň ma teší, že sme sa práve týmito presnými zásahmi dostali do veľkej hernej pohody a v zostávajúcich fázach sme si už stretnutie vychutnávali. Navyše nám vychádzali aj pekné kombinačné akcie a ich zakončenia boli ukážkové, pričom jeden gól bol krajší ako druhý. Niet čo dodať, vyšlo nám to nad očakávanie a mňa môže len a len uspokojiť, že som sa svojim fanúšikom predviedol čo najlepším výkonom, aký bol v mojich silách."

Nelietať v oblakoch

Popradský útočník napriek výhre vyzdvihol aj kvality súpera, no na druhej strane verí, že v takýchto nevyspytateľných stretnutiach sa práve jeho tím nestane obetným baránkom a neodnesie si domov taký vysoký debakel.

"Samozrejme, že zvyknú byť aj takéto zápasy, akým bol tento. Dúfam však, že sa nám nepodarí dostať od nejakého súpera takýto balík gólov a vždy budeme hrávať vyrovnané partie. Aj keď nám naše zakončenie vyšlo najlepšie, ako mohlo, treba uznať, že hostia hrali pozične veľmi dobre a v niektorých minútach, hlavne v prvom polčase, nás prevyšovali. Je mi ich aj trocha ľúto, no také góly, ktoré sme zaznamenali, sa podľa mňa môžu vyskytnúť iba raz za rok. Som presvedčený, že tento duel nás čo najviac povzbudí a bude motivovať. Treba však ostať pri zemi a nelietať v oblakoch, pretože iba tak môžeme v tabuľke stúpať opäť čoraz vyššie. K tomu bude taktiež potrebné pokúsiť sa uspieť v Trebišove a som presvedčený, že sa nám to podarí a domov neodídeme naprázdno."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.