Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Popradčania vstúpili do turnaja ráznym spôsobom

Sportnet|Publikované 18. dec 2003 o 23:00

Poprad - Včera sa úvodnými šiestimi stretnutiami začal na zimnom štadióne v Poprade 2. ročník majstrovstiev Slovenska amatérov a veteránov v ľadovom

hokeji.

V úvodnom zápase nastúpil domáci Poprad proti Banskej Bystrici a už v prvej tretine naznačil (3:1), že jeho jasným cieľom je víťazstvo. Po bezgólovej druhej časti hry ukázali Popradčania svoje majstrovstvo v záverečnej tretine, v ktorej pridali ďalšie tri góly a triumfovali jasne 6:1.

V druhom stretnutí si to na ľade rozdali hráči Košíc a Liptovského Mikuláša. Liptáci mali od začiatku hernú prevahu, ktorú potvrdili aj gólovo a keďže východniari sa strelecky nepresadili ani raz, prehrali vysoko 0:5. Strelecky sa darilo Bellovi, ktorý zaznamenal dva presné zásahy.

Aj v treťom meraní síl sa zrodilo víťazstvo o päť gólov. Martinčania totiž nestačili na v pohode hrajúcu Žilinu, ktorá ich deklasovala výsledkom 6:1. V drese hokejistov Žiliny sa dvoma gólmi presadili Šoška a Švancár.

Ostatné zápasy prvého hracieho dňa sa skončili po uzávierke tohto vydania.

Výsledky: Poprad - Banská Bystrica 6:1 (3:1, 0:0, 3:0), góly: T. Turan, Klinga, Saloň, Brtáň, J. Bondra - Švantner, Košice - L. Mikuláš 0:5 (0:2, 0:2, 0:1), góly: Bella 2, Muchý, Cibák, Spodniak, Žilina - Martin 6:1 (2:0, 2:0, 2:1), góly: Šoška a Švancár 2, Remiš, Zalčík - Spišiak.