Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Popradčania vrátili Starej Ľubovni požičané

Novej úlohy sa zhostil na výbornú. Jozef Vernarec (stojí uprostred) nahradil pri kormidle medveďov Tomáša Saba. (Autor: Peter Procházka)
Sportnet|Publikované 11. jan 2016 o 23:00

Šieste kolo futsalovej 3B-extraligy proti sebe postavilo regionálnych susedov.

Sobotňajšie 6. kolo futsalovej 3B-extraligy proti sebe postavilo regionálnych susedov. V tabuľke piaty Poprad odplatil tretej Starej Ľubovni prehru z úvodu súťaže.

POPRAD. Zápas sa začal s desaťminútovým meškaním, keďže hostia pricestovali pod Tatry na poslednú chvíľu.

Tento fakt sprvoti poznačil hru oboch tímov. Ako prvá sa zo spánku prebrala Stará Ľubovňa. Najlepší kanonier ligy Pyda mieril v 5. minúte do žrde. Popradčania následne súpera zovreli, no bez efektu.

V polovici polčasu pohrdol obrovskou šancou Beller. Sám pred Beňom napálil pánubohu do okien. Keď vzápätí nepochodil na opačnej strane z protiútoku hosťujúci Kačmarčík, zdalo sa, že gól nepadne do rána. O to viac prekvapila ďalekonosná rana Petra Vernarca päť minút pred prestávkou.

Ľubovňa odpovedala okamžite Drobňákom.

„Polčas skončil 1:1. Tlačili sme, ale nevedeli sme dať gól. Mali sme viacero šancí,“ krúti hlavou nad žalostnou koncovkou nový muž pri kormidle Podtatrancov Jozef Vernarec.

„Na druhej strane, podržal nás brankár Sasák. Chytil tri góly z brejkov,“ doplní.

Ľubovnianska rezignácia

Kým otváracie dejstvo držalo divákov v šachu, po zmene strán to óda na futsal nebola. Rýchle údery kapitána Troppa či Gajana naštrbili psychiku Ľubovňanov. Červená karta pre Petrusa iba podčiarkla ich trápenie. Do konca partie inkasovali hostia ešte štyrikrát.

„Súpera sme v druhom polčase vyššie napádali s tým, že musí odpadnúť. Po rýchlych góloch sa chlapci upokojili a dosiahli sme bezproblémové víťazstvo,“ mädlil si ruky Jozef Vernarec.

Jeho náprotivok, vedúci družstva Starej Ľubovne a kapitán v jednej osobe Adam Buk priznal: „Dnes nám chýbalo zanietenie. K zápasu sme pristúpili zle. Vypúšťali sme súboje, Poprad nás v každom pretlačil. Jednoznačne si za prehru môžeme sami.“

Najbližší víkend čakajú regionálnych zástupcov rozdielne úlohy. Popradčania doma vyzvú suverénne posledný Prešov, Stará Ľubovňa hostí lídra Angels Humenné.

„Myslím, že Humenné môžeme poraziť. Kondične sme najlepší v lige,“ hotuje sa Buk.

Výsledok: FC K_CORP POPRAD – BARDEJOVSKÉ KÚPELE SL 7:1 (1:1), góly: P. Vernarec, A. Tropp a Melek po 2, Gajan – Drobňák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.