Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Popradčania vo finále regionálnej časti SP

Sportnet|Publikované 28. sep 2006 o 22:00

V semifinále regionálnej časti slovenského pohára neponechal favorit duelu nič na náhodu a potvrdil svoj rapídny vzostup formy, čo sa viditeľne

prejavilo na celkovom rezultáte, ktorý pri trocha šťastia mohol byť aj výraznejší. Popradčania sa už od úvodných minút zahryzli do súpera a ofenzívnym štýlom hry sa snažili vyťažiť maximum, čo sa im dokonale podarilo. Po štvrťhodine zápasu, v ktorej ešte dokázali hostitelia so svojím protivníkom držať krok, sa v ďalších minútach už viditeľne prejavila väčšia skúsenosť a vyspelosť Popradčanov, ktorí sa v 18. minúte aj dostali do vedenia, keď Milan Ondruš dokonale zúžitkoval ideálnu prihrávku Kšenzakoviča a potrestal hrubú chybu v zadných radoch hostiteľov. Tento okamih pridal hosťom ešte viac sebaistoty na kopačky a získavali čoraz výraznejšiu útočnú prevahu. V 22. minúte sa však v ich obrane vyskytlo okienko, cez ktoré sa snažil preniknúť po Schwarzovej prihrávke Ondrejčík, no v rozhodujúcom okamihu zlyhal. O tri minúty sa potvrdilo nedáš - dostaneš, keď najprv z bezprostrednej blízkosti neuspel domáci Belej a z následného protiútoku po ideálnej Kočišovej prihrávke nezaváhal Pitoňák. Aj po polhodine hry boli hostia na ihrisku jasne lepším kolektívom a ani s dvojgólovým vedením sa nechceli uspokojiť. Domáci hrozili iba po ojedinelých príležitostiach, keď jednou z nich bolo brvno Hrobka v 34. minúte. Tesne pred odchodom do kabín mohol zvýšiť náskok Popradu na rozdiel triedy po Kšenzakovičovej prihrávke Handzuš, ktorý mal však v zakončení príliš vychýlenú mušku. Začiatok druhej polovice stretnutia mal veľmi neobvyklý spád, keď v rozpätí desiatich minút spustili hostia na žakarovskú bránu gólové tornádo a troma presnými zásahmi, na ktoré stačili domáci odpovedať iba premenenou penaltou, ich totálne zrazili na kolená. Ako sa ukázalo, hosťujúci tréner mal najmä pri striedaní šťastnú ruku, pretože práve títo hráči rozhodli svojimi presnými zásahmi o výraznom víťazstve, keď sa presadili po individuálnych akciách dvakrát Gajan a raz Rataj po nekompromisnej hlavičke po rohovom kope Kočiša. Po tomto momente nebolo o finalistovi pohára už pochýb a ten, vedomý si svojho náskoku ubral z časti zo svojho útočného nasadenia. Jednu zmála šancí hostí si vytvoril v 66. minúte azda len Kšenzakovič, ktorého strelecký pokus zastavila žrď domácej brány. V záverečnej štvrťhodine, v ktorej sa hra pohybovala prevažne medzi šestnástkami, to boli domáci, ktorí Belejom využili zaváhanie obrany svojho súpera na skorigovanie pre nich dosť potupnej prehry.

Góly: 50. Hrobko (z 11 m), 82. Belej - 46. a 56. Gajan, 18. Milan Ondruš, 25. Pitoňák, 48. Rataj. Pred 250 divákmi rozhodoval Kotrády, ŽK: Šimšaj (Poprad). POPRAD: Daniš - Žemba, Kubičko (46. Rataj), Milan Ondruš, Polakovič (46. Šimšaj) - Pazúr, Kšenzakovič, Kočiš, Pitoňák - Compeľ, Handzuš (46. Gajan). (mdc)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.