Popradčania v Miškovci utŕžili prehru, už druhú za sebou

(Autor: ilustračné - TASR)
TASR|Publikované 26. dec 2019 o 19:01

V súboji tímov bojujúcich o prvú šestku ťahali za kratší koniec.

MIŠKOVEC, POPRAD. Hokejisti Miškovca zdolali Poprad 3:2 v štvrtkovom zápase 34. kola Tipsport Ligy a piatemu tímu tabuľky pripravili druhú prehru za sebou.

Priebeh stretnutia

V súboji tímov bojujúcich o prvú šestku išli domáci rýchlo do vedenia, keď Kyle Beach v 6. minúte obral Jána Ťavodu a skóroval.

V polovici prvej dvadsaťminútovky viedol Miškovec už 2:0, keď strelu Szirányiho tečoval Francis Beauviller.

Podtataranci sa nezlomili a podarilo sa im vyrovnať.

V 36. minúte dostal ideálnu prihrávku pred bránku Michal Králik a osamotený zariadil stav 2:2.

Lenže už onedlho išiel Miškovec opäť do vedenia, Nikandrosz Galanisz skóroval na 3:2 52 sekúnd pred druhou sirénou.

V záverečnej tretine už gól nepadol.

Štatistika

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Poprad 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 6. Beach, 10. Beauviller (Szirányi), 40. Galanisz (Beauviller) - 16. Ulrych (Paukovček), 36. Králik (Ulrych). Rozhodovali: Adamec, Lokšík - Bogdaň, Jurčiak, vylúčení: 11:11, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1705 divákov.

Miškovec: Rajna - Vandane, Láda, Göz, Dudas, Szirányi, Vojtkó, D. Kiss - D. Rodman, St.Pierre, Beach - Miskolczi, Vas, Beauviller - Magosi, Galanisz, Harrison - P. Kiss, Tousignant, Ritó - Farkas

Poprad: Nechvatal - Fabian, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Božoň - Vandas, Preisinger, Handlovský - Svitana, Zagrapan, Takáč - Karterud, Paukovček, Jacobs - Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko - Králik