Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Popradčania Štefan Pčola a Janka Koleničová opäť majstrami Slovenska

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Poprad - Záverečným šiestym kolom pokračoval v nedeľu v Poprade seriál majstrovstiev Slovenska v cyklotriale. Súťaž prebiehala na cyklotrialovom

areáli na Juhu III. pri ZŠ Letná, kde boli umiestené tri sekcie, ďalších päť bolo na neďalekom násype pri auto bazáre Jova Car. Preteky sa mali pôvodne uskutočniť vo Vysokých Tatrách, ale popradský organizátori sa nakoniec rozhodli usporiadať ich v Poprade. "V klube sme zvážili, že pre lepšie spopularizovanie tohto športu a hlavne pritiahnutie mladých jazdcov by bolo lepšie, ak by sa to konalo v Poprade. V blízkej dobe plánujeme urobiť nábor nových jazdcov, o ktorom budeme verejnosť informovať," povedala pre náš denník cyklotrialová legenda Štefan Pčola. Podujatie bolo poznačené nepriaznivým počasím, najmä v úvode, kedy odštartovali detské kategórie. Rozmočený terén, na ktorom bola hlina a blato, poriadne sťažili podmienky všetkým mladým účastníkom. Kategórie Elite a MTB sa na štart postavili poobede a keďže už nepršalo, podmienky boli ideálne. V kategórii Elite zvíťazil Peter Barták zo Záriečia, ktorý mal už pred pretekmi zabezpečený titul majstra Slovenska, pred oddielovými kolegami Petrom Muzigom a Michalom Špálkom. V horských bicykloch suverénne triumfoval Popradčan Štefan Pčola (taktiež celkový majster SR) pred Petrom Javorekom zo Záriečia a Michalom Kresánkom z Trnavy. V kategórii Femine, kde sa predstavili dve pretekárky podľa predpokladov vyhrala majsterka sveta Janka Koleničová (majsterka SR) pred Ivetou Konkoľovou (obe 3al Poprad). Tréner talentovaných Popradčaniek Štefan Pčola (na snímke) po pretekoch povedal. "Osobne som čakal, že príde i Ľubica Jánoškova zo Záriečia, ktorá skončila v tomto roku na MS tretia. O Jankinom víťazstve som nepochyboval, pretože je jasne najlepšia, veril som však, že Ľubicu porazí aj Iveta, pre ktorú je tohtoročná majsterka sveta Janka Koleničová vzorom. Iveta sa v poslednom období výrazne zlepšila a na budúci rok by sa mohla prebojovať do slovenskej reprezentácie na MS." Nestratili sa ani ďalší členovia popradského klubu. V kategórii horských bicyklov skončil na siedmom mieste Erik Šefčík a na desiatom Jaroslav Tatár. V kategórii Minime obsadil výbornú druhú priečku Lukáš Roth, šiesty skončil Ján Kočiš, medzi juniormi získal šieste miesto Patrik Putovný a siedme Roman Horváth. V kategórii senior s prehľadom zvíťazil popradský odchovanec Tomáš Gríger (majster SR), v súčasnosti jazdiaci vo farbách Záriečia.

Týždeň pred pretekmi v Poprade sa v brnianskom nákupnom obchodnom centre uskutočnila medzinárodná speed trialová súťaž pod názvom Olympia cyklotrial show, na ktorej sa predstavili jazdci z Čiech, Slovenska i Poľska. V najkvalitnejšej kategórii triumfoval Popradčan Štefan Pčola, ktorý vo finále zdolal Martina Šimůnka a v semifinále tretieho Josefa Dresslera, ktorému Števo oplatil minuloročnú prehru zo semifinále. "Z tohto výsledku som mal veľkú radosť, lebo po nevydarených pretekoch v Kaprune to bolo pre mňa akési malé zadosťučinenie. Najťažšie to bolo v semifinále s Josefom, s ktorým sme odjazdili až tretiu rozhodujúcu jazdu. Vo finále to už bolo proti Martinovi o niečo jednoduchšie," uviedol Š. Pčola. V rámci tohto podujatia sa uskutočnil pokus o prekonanie svetového rekordu v skoku do výšky na pevnú prekážku. Ani tu nenašiel Popradčan v horských bicykloch premožiteľa, hoci výkonom 161 cm zaostal za svetovým rekordom Španiela Otpiho o 14 cm. "Myslím si, že na svetový rekord mám, a keď bude na budúci rok nejaká príležitosť prekonať ho, určite sa ho pokúsim atakovať," uzavrel Š. Pčola, ktorý sa už tento víkend spoločne s Jankou Koleničovou predstaví na záverečnom kole seriálu majstrovstiev českej republiky v Olomouci.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.