Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Popradčania sa pokúsia v Liptove o reparát

Sportnet|Publikované 10. sep 2014 o 22:00

Po sérii úspešných stretnutí bez porážky sa minulý piatok predstavili popradskí futbalisti v Moldave nad Bodvou.

Po sérii úspešných stretnutí bez porážky sa minulý piatok predstavili popradskí futbalisti v Moldave nad Bodvou, kde chceli nadviazať na predošlé vydarené duely.

POPRAD. Splniť tento cieľ sa im však nakoniec nepodarilo a po nešťastnom priebehu stretnutia s tímom z chvosta tabuľky odchádzali domov po prehre 2:3 naprázdno.

Zápas bohatý na góly mali síce dobre rozbehnutý, no napokon sa potvrdilo, že šťastena nemusí byť naklonená tou pravou tvárou.

Po meraní síl to taktiež potvrdila aj ofenzívna opora tímu Róbert Ujčík, ktorý prispel svojmu mužstvu vedúcim gólom.

„Môžem otvorene povedať, že v tomto stretnutí sa nám šťastie, ktoré sme mali v predchádzajúcich zápasoch na jednu veľkú smolu akurát teraz obrátilo chrbtom. Snaha o dosiahnutie priaznivého výsledku z našej strany bola ale veľká, keďže vyše 70 minút sme mali o jedného hráča na ihrisku viac. Žiaľ, napokon domáci vyťažili z minima maximum a dostali sme lacné góly po troch strelách, čo malo pre nás trpkú príchuť.“

Dva presné zásahy však inkasovali hostia spod Tatier tesne pred prestávkou a ako sa neskôr potvrdilo, nečakaný zvrat skóre bol možno jedným zo zlomových momentov, ktoré rozhodli o osude tohto pre nich neúspešného súboja.

Popradský útočník však vinu pripisoval aj nedostatočnej finálnej fáze najmä po zmene strán.

„Nepochybne, že veľký podiel na našej prehre mala aj psychika, no na druhej strane treba dodať, že napriek inkasovaným gólom sme sa onedlho po obrátke dokázali vrátiť vyrovnávajúcim presným zásahom naspäť do stretnutia. Priaznivý stav sme však nedokázali dlho udržať, pretože domáci naklonili misky váh znova na svoju stranu a my sme už na to nedokázali odpovedať. Osobne si myslím, že bol to pre nás jeden z tých jednoduchších zápasov a možno takýto už k dispozícii nebudeme mať. Hostitelia totiž nekládli väčší odpor a napriek tomu vyhrali, čo hovorí za všetko.“

Čaká ich Liptovský Mikuláš

Popradský kolektív má tento týždeň pred sebou ďalšie náročné stretnutie na ihrisku súpera, keď v susedskom derby sa predstaví v Liptovskom Mikuláši. Treba však poznamenať, že i napriek prehre v Moldave pohoda v tíme naďalej pretrváva, čo potvrdil aj Róbert Ujčík.

„Som presvedčený, že herná a celková pohoda v kádri stále zotrváva. Aj keď sme teraz ťahali za kratší koniec povrazu, čo nás určite veľmi mrzí, môže nás tešiť, že sa stále držíme v hornej časti tabuľky. Dúfam, že tento neúspech nás dokáže správne nakopnúť do ďalších duelov a už v tom nastávajúcom sa postaráme o reparát. Uvedomujeme si, že prehrať v tejto súťaži sa dá s každým a netreba podceniť v každom zápase ani jednu minútu. Na najbližší duel s Liptovským Mikulášom sa určite všetci tešíme a ak chceme dosiahnuť čo najlepší výsledok, budeme sa musieť na ihrisku koncentrovať celých 90 minút. Som si istý, že žiadny zo súperov nie je neporaziteľný a vždy sa s hocikým dá uhrať dobrý výsledok. O osude stretnutia môže rozhodnúť aj jeden gól a ak sa nám ho podarí dať, čo by bolo ideálne, budeme môcť byť šťastní. Môže nás taktiež tešiť, že góly zatiaľ stále dávame a snažíme sa prevažne o otvorený futbal, na aký sme boli prevažne zvyknutí. Ak to potvrdíme aj v Liptovskom Mikuláši, myslím si, že bez bodového zisku domov neodídeme.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.