Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Popradčania sa až na siedmy pokus dočkali vytúženého triumfu

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Poprad - Až v siedmom zápase sezóny sa popradským hokejistom konečne podarilo pripísať si na svoje konto prvé víťazstvo. Stalo sa tak v dlho

očakávanom derby stretnutí na domácom ľade proti susedovi zo Spišskej Novej Vsi, ktorá mala pred týmto dôležitým derby duelom trojbodový náskok pred chvost okupujúcim Popradom. V psychickej výhode tak boli jednoznačne Spišiaci, veď domáci Poprad mal nôž na krku a v prípade neúspechu by sa im najväčší rival vzdialil na hrozivých šesť bodov. Na pozápasovej tlačovke bezprostredne po stretnutí to potvrdil aj kormidelník hostí Vladimír Klinga. "Do zápasu sme išli s tým, že sme v psychickej výhode, lebo pred Popradom sme mali trojbodový náskok. Popradčania však v poslednom období mužstvo doplnili a robia všetko preto, aby sa nám bodovo dotiahli. Zápas sme ani lepšie začať nemohli, viedli sme 1:0, a preto ma mrzí, že od tejto chvíle sme sa dostali pod tlak domácich, namiesto toho, aby sme boli nad vecou. Poprad začal lepšie korčuľovať, my sme si neplnili taktické pokyny a po našich hrubých chybách sa domácim podarilo otočiť skóre. O víťazstve hostiteľov rozhodla ich silná desaťminútovka v druhej tretine, v ktorej sme inkasovali tri góly." Tréner policajtov neskrýval po úspešnom výsledku radosť z prvého víťazstva, na ktoré však jeho tím musel čakať skutočne veľmi dlho. "Predovšetkým sme radi, že sme konečne získali prvé víťazstvo, ktoré sme očakávali už skôr. Prvú tretinu sme hrali zle, bolo to úplne vyrovnané. Nenavodili sme v domácom prostredí tlak, aký by sme mali a až v druhej tretine naši hráči pritlačili súpera, v osobných súbojoch boli agresívnejší a hostí sme dostali pod tlak aktívnym forčekingom v našom útočnom pásme. O našom víťazstve rozhodlo to, že naši hráči hrali rýchlejšie, agresívnejšie a dynamickejšie. Od polovičky stretnutia zniesla naša hra prísnejšie kritériá a dúfame, že sme sa herne i psychicky chytili a že ďalšie zápasy budú lepšie ako doposiaľ," uviedol J. Šterbák.