Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Popradčania s piatimi remízami v rade

Sportnet|Publikované 3. sep 2007 o 22:00

Ostatné kolo najvyššej regionálnej futbalovej súťaže poopravilo viaceré štatistiky. Po šiestich kolách sa z prvého bodu v sezóne tešili Žakarovce,

päť neprehraných stretnutí v rade zase posunulo na post lídra nováčika spod Dukly - Svidník.

KOŠICE. Anglický týždeň majú za sebou treťoligové mančafty a tri kolá zamiešali poradím, pričom zaujímavý je aj pohľad do samotnej štatistiky. V poslednom kole sa strelci výraznejšie nepresadili, ak nerátame päť gólov v Topoľanoch, z ktorých štyri zaznamenala trojica hráčov Barce. Zverenci trénera Ladislava Lipnického po domácej prehre s celkom N. Myšľa-Krásna vyhrali vonku a v tabuľke pravdy sa vrátili do plusových bodov.

Druhý nováčik lídrom

Nováčik zo Svidníka neprehral päť stretnutí v rade. Za tri víťazstvá a dve remízy si pripísal jedenásť bodov, čo mu vynieslo post lídra. Rovnakú bilanciu má aj druhý Brekov, ktorý pri rovnosti bodov má horšie skóre. Štyri stretnutia neprehral Bardejov, ktorý po nie najlepšom vykročení a troch prehrách v rade začína zbierať body, ktoré ich zaradili do stredu treťoligového peletónu. "Mužstvo sa postupne zohráva a hra dostáva inú fazónu. Tesne pred prvým zápasom v Poprade prišli do kádra Savič a Topalovič. Táto dvojica posilnila našu obranu a potrebovali sme sa trocha viac zohrať. Kurty rovnako mal problémy a do prípravy zase naskočil týždeň pred majstrákom. Aj preto nám dlhšie trvalo, pokiaľ sme sa zohrali, aby náš herný systém bol ucelenejší. Som rád, že sa nám začína dariť, prospieva to sebavedomiu a priznávam, že som musel aj zvýšiť hlas, lebo chlapci majú na viac, ako v úvodných kolách ukázali. Zaskočili nás zranenia dvojice Javorský a Jurčák, ktorí nám môžu chýbať, ale budeme sa snažiť ich nahradiť. V silách mužstva je bodovať nielen doma, ale aj vonku a som presvedčený, že chlapci sa dokážu presadiť," povedal kormidelník Bardejova Jozef Kukulský.

Favoritovi chýba sebavedomie

S rolou favorita sa len ťažko vyrovnávajú hráči Popradu a hoci ako jediní neprehrali, ich postavenie zatiaľ nenapĺňa predstavy vedenia klubu. Na jednej strane majú najlepšiu obranu s tromi inkasovanými gólmi, na druhej nevýrazný útok so siedmimi presnými zásahmi. Už päť kôl neokúsili zverenci trénera Pavla Kubička chuť víťazstva, avšak po dvoch remízach 0:0 a troch 1:1 im patrí piata priečka tabuľky, pričom na lídra strácajú iba tri body. "V doterajších dueloch stále doplácame na málo sebavedomia hráčov v koncovke i ich nedôslednosti pri riešení herných situácií pred bránkou. Chýbajú nám aj hotoví útočníci, ktorí by sa dokázali presadiť," vidí príčinu súčasných výsledkov tréner P. Kubičko. Svoju silu tento mančaft potvrdil aj v ostatných dvoch kolách, keď dokázal síce v nadstavenom čase zažehnať črtajúcu sa prehru. "Verím, že čoskoro prelomíme remízovú šnúru a víťazstvami vyrovnáme kolónku remíz," dodal P. Kubičko. Hneď za súčasným kráľom remíz je druhý podtatranský celok - Vysoké Tatry so štyrmi remízami. Rovnaký počet na svojom konte má aj Lok. Košice a Kr. Chlmec, ktorý si pripísal tri remízy v rade.

Zostava 6. kola:

Vernarský (Poprad) - Dinis (V. Šariš), Savič (Bardejov), Adamišin (Bardejov),

Košuda (Brekov) - Horochonič (Svidník), Partila (Giraltovce), D. Vasiľ (Sobrance) - Zajac (Barca), Bučko (Svidník), Kubus (Poprad).

JAROSLAV GLOVIČKO

jaroslav.glovickokorzar.sk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.