Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Popradčania prešustrovali dvojgólové vedenie

Sneh im šťastie nepriniesol. Poprad prehral v poslednom domácom zápase jesene s Liptákmi 2:3. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 13. nov 2016 o 11:27

Futbalisti druholigového FK Poprad nezvládli zápas s Liptovským Mikulášom.

POPRAD. Futbalisti druholigového FK Poprad nezvládli ďalší nesmierne dôležitý zápas.

V poslednom domácom súboji jesene vyhrávali nad Liptovským Mikulášom 2:0, no po prehre 2:3 majú opäť nad čím premýšľať.

Začali parádne

Tzv. šesťbodový duel pritom začali Popradčania parádne. Už v 3. minúte otvoril skóre Slavomír Kica a keď v 16. minúte po peknej krídelnej akcii zvýšil Jozef Tropp na 2:0, zdalo sa, že tri body konečne ostanú v NTC.

Hostia nezložili zbrane, práve naopak. Pridali na aktivite a v 32. minúte sa vrátili do zápasu po koncovke Štefana Gereca. V záverečnej štvrťhodine potom šokovali domácich.

V 74. minúte Martin Kubena vyrovnal a v 88. minúte dvojgólový hrdina Štefan Gerec rozhodol o triumfe Liptákov.

„Náš vstup do zápasu bol zlý, domáci začali aktívne, dostali sme dva góly. Pritom som pripravoval mužstvo na to, že domáci na nás môžu vletieť. Potom sme si začali vytvárať šance a hoci prvé dve sme ešte nevyužili, následne to prišlo. V druhom polčase sme boli aktívnejším mužstvom. Podarilo sa nám vyrovnať, mali sme aj šťastie, lebo za tohto stavu mali domáci dve dobré príležitosti. Ustáli sme to a v závere sa nám z protiútoku podarilo streliť víťazný gól. Som spokojný, chlapcov musím pochváliť hlavne za druhý polčas,“ hodnotil tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš Jozef Majoroš.

Tréner Šturma: Je to tŕnistá cesta

Domáci hráči si prehru privodili sami. Za stavu 2:0 nepochopiteľne poľavili a húževnatý súper to dokonale využil. Keď sa za stavu 2:2 nadychovali k záverečnému náporu, prišiel skrat mladého Samuela Liptáka, ktorý si neudržal nervy na uzde, odplácal a v 81. minúte videl červenú kartu.

„Predviedli sme dva rozdielne polčasy. Vstup do zápasu bol veľmi dobrý, aktívny, rýchlo sme strelili dva góly. Namiesto toho, aby sme boli na koni, opak bol pravdou. Zaspali sme, súper začal hroziť z protiútokov, prevzal iniciatívu. Veľkou chybou bolo, že druhý polčas sme začali rovnako zle ako sme skončili ten prvý. Zranil sa nám Lupčo a to, čo predviedol mladý Lipták by sa nemalo stávať. Na tretí gól sme súperovi nahrali sami. Prehrali sme si to sami, beriem to na seba. Jediným pozitívom tohto zápasu je, že sme do hry zapojili odchovanca klubu Jakuba Vígľaša, pre ktorého to bol prvý štart medzi seniormi. Toto je cesta, ktorou chceme ísť. Je tŕnistá, bude bolieť. V zimnom období sa budeme chcieť zbaviť viacerých starých a zahraničných hráčov,“ skonštatoval po ďalšej domácej prehre tréner FK Poprad František Šturma.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.