Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Popradčania porazili nováčika a preskočili ho v tabuľke

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Hokejová Slovenské telekomunikácie extraliga pokračovala včera stretnutiami 7. kola.Poprad - Spišská Nová Ves 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)Poprad -

Hokejová Slovenské telekomunikácie extraliga pokračovala včera stretnutiami 7. kola.

Poprad - Spišská Nová Ves 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Poprad - Podtatranské derby začali oba celky bojovne a s veľkým nasadením. Domáci mali miernu prevahu, ktorú vystupňovali najmä počas prvej presilovej hry. Vyložené gólové príležitosti sa však dlho nerodili a najväčšiu príležitosť mal až v 12. min. Klouda, ktorý sa však pred Sopkom nepresadil. Spišiaci odpovedali o dve minúty Ondovom, ale Klempa vyrážačkou zachránil. O minútu neskôr sa pri vlastnom oslabení rútil na gólmana hostí Jabrocký, ale brankár Spišiakov opäť exceloval. Góly začali padať až v druhej tretine. Ako prví sa k slovu dostali hostia, keď nikým nekrytý Zajac strelou spomedzi kruhov otvoril skóre duelu. Domáci sa dočkali vyrovnania počas presilovej hry, keď Kollár nedal Sopkovi strelou švihom šancu. Veľkú príležitosť mal v 29. min. Klouda, ale sám pred brankárom hostí sa opäť nepresadil. Záver druhej tretiny ale vyšiel policajtom nad očakávania, keď najprv R. Tomas po prečíslení troch na dvoch na dvakrát skóroval a v predposlednej minúte premenil sólo aktívny Kollár a zvýšil vedenie Podtatrancov. V záverečnej tretine sa síce Spišiaci snažili vrátiť späť do zápasu, ale definitívne ich dostal na kolená strelecky disponovaný R. Tomas, ktorý v rozpätí štyroch minút pridal ďalšie dva presné zásahy. Spišiaci sa dostali k slovu až v 49. min., keď Laštiak po rýchlej akcii a presnej prihrávke spoza brány skorigoval konečný výsledok. Popradčania mohli zvýrazniť svoje víťazstvo výborne hrajúcim Kollárom, ale ten štyri minúty pred koncom sám pred Sopkom nastrelil iba jeho lapačku. Popradčania si nenechali vziať napriek tomu nenechali prvé sezónne víťazstvo.

Góly: 32., 44. a 48. R. Tomas, 26. a 39. Kollár - 22. Zajac, 49. Laštiak. Vylúčení 4:6, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Pred 2250 divákmi rozhodovali Ország - Ištoňa, Mi. Halecký.

POPRAD: Klempa - R. Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Kolba, Hartl, Gallo - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - Misál, Palovčík, Paukovček - Hvila, Kollár, Verčík.

SP. N. VES: Sopko - Hrubý, Nižňanský, Zajac, Žec, V. Turan, Bambuch, Gurčík, Hopkovič - Mravec, Filip, Ondov - Mazúr, Sax, Liba - Muranský, Laštiak, Krausz - Galovič, Kostelňák, R. Ilavský.

Hlasy trénerov

Vladimír Klinga (tréner Sp. N. Vsi): "Zápas sme začali dobre a preto ma mrzí, že po vedúcom góle sme sa dostali pod tlak domácich a naši hráči si neplnili taktické pokyny. Domácim sa v priebehu desiatich minút podarilo otočiť výsledok a najmä v týchto chvíľach bol Poprad lepším mužstvom."

Ján Šterbák (tréner Popradu): "Sme radi, že sme dosiahli prvé víťazstvo v sezóne, ktoré sme očakávali už skôr. Predvídali sme, že hostia prídu s dobrou defenzívou na čele s kvalitným brankárom Sopkom čo sa do polovičky stretnutia potvrdilo. Po vyrovnanej prvej polovici zápasu sme až v druhej tretine súpera pritlačili a s vytvoreného tlaku sa nám podarilo viackrát skórovať, čo rozhodlo o našom víťazstve."

Richard HUDEČEK

Skalica - Košice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Od úvodného hvizdu produkovali obe mužstvá rýchly, kombinačný, tvorivý a dôrazný hokej. Do šancí sa dostali Hujsa i Rampáček, no dobre organizovaná obrana hostí sa ubránila. V druhej časti získali v úvode hostia početnú výhodu, no domáci dobre organizovanou obranou ich útoky zastavovali na modrej a čo prešlo bol tam pohotový Lipovský. V 25. minúte mal ďalšiu šancu Hartmann a z protiútoku Kováč sa pretlačil cez domácu obranu, no jeho strela bola lahôdkou pre Lipovského. Skaličania dokázali eliminovať dôraznú hru hostí, darili sa im kombinačné akcie a pri jednej, keď sa dlhšie hralo okolo Šimonoviča v 32. minúte Jarolín pohotovo rozvlnil sieť za jeho chrbátom. Hostia zvyšovali obrátky a čo sa predvádzalo divákom bol vrchol extraligového hopkeja. V 45. minúte mali hostia početnú prevahu 5:3 a Špilár vsietil vyrovnávajúci gól. Domáci sa vzpružili a v závere sa dvojici Hartmann - Ružička podarilo streliť víťazný gól.

Góly: 32. Jarolín, 59. M. Ružička - 47. Špilár. Vylúčení: 4:3, navyše M. Ivičič (Skalica) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Civáň, Mášik, 2900 divákov.

Skalica: Lipovský - Flamík, M. Ivičič, Fabián, Mosnár, Bukna, Komárek - T. Višňovský, Rampáček, J. Jurík - Hujsa, M. Ružička, R. Hartmann - Kocák (31. Jarolín), Komínek, Čársky. Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kristián, Kmiť, K. Kováč.

Ďalšie výsledky: Liptovský Mikuláš - Žilina 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Góly: 5. R. Huna (Trochta), 18. T. Krátky (Kohút), 47. T. Krátky (Devečka, Bartánus), 56. R. Školiak (R. Huna) - 20. Húževka, 33. R. Mucha (Beran). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák -P. Grečko, Orolín, 1 495 divákov.

Trenčín - Zvolen 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Góly: 14. a 17. Melichárek, 33. Zlocha, 41. Kukumberg - 44. Török. Vylúčení: 4:4, navyše Jánoš (Zvolen) 10 min za úder do hlavy, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 4666 divákov.

Slovan - Martin 3:2 (0:0, 2:2, 1:0). Góly: 28. J. Mrena, 33. Hurtaj, 46. Hurtaj (z tr. strieľania) - 21. Lezo, 37. Magdoško. Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Javín (Slovan) na 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müller - Hauko, Müllner ml., 3 158 divákov.