Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Popradčania oddýchli, zregenerovali a chcú ísť vyššie

Sportnet|Publikované 15. nov 2006 o 23:00

Poprad - Hokejová extraliga pokračuje zajtra po 12-dňovej prestávke stretnutiami 23. kola. Všetky tímy sa ju snažili využiť predovšetkým na oddych,

regeneráciu a čo najlepšiu prípravu do ďalších stretnutí, ktorých sa do 10. decembra, kedy bude nasledovať ďalšia, 9-dňová pauza, uskutoční až jedenásť.

Rovnako tomu bolo aj pod Vysokými Tatrami. Počas necelých dvoch týždňov prestávky sme si dopriali oddych i regeneráciu, no popri tom všetkom sme aj trénovali a naberali kondíciu, lebo nás opäť čaká náročný program, uviedol pred včerajším dopoludňajším tréningom Popradčanov kapitán Arne Kroták (na snímke), ktorý ostatný súboj v Košiciach pre zdravotné problémy nedohral. Minulý týždeň som mal voľno a od pondelka už trénujem. Chodím ešte na rehabilitáciu do nemocnice a verím, že do piatku to bude stopercentne fit, priblížil nám svoj aktuálny zdravotný stav A. Kroták, ktorý má od stretnutia v Martine problémy s natiahnutými trieslami.

Domáci súboj so Žilinou síce so sebazaprením odohral, v Košiciach však už po niekoľkých striedaniach z ľadu odstúpil a duel dopozeral už len zo striedačky. Čo sa týka výsledkov v tejto sezóne, raz sme hore, raz dole. Musím však povedať, že prvá, tretia a piata šestina súťaže je vyžrebovaná tak, že vždy máme náročný program a hráme veľa zápasov vonku. Aj pred touto ostatnou reprezentačnou prestávkou sme zo siedmich stretnutí hrali až päť na ľade súperov, kde sa nám v tejto sezóne vyhráva veľmi ťažko. Tabuľka je v strede navyše taká vyrovnaná, že stačí vyhrať dva zápasy a mužstvo sa opäť dostane na tretie miesto, ozrejmil kapitán kamzíkov, ktorý je s desiatimi gólmi najlepším kanonierom Podtatrancov.

Zajtra čaká na Poprad v tabuľke beznádejne posledná Skalica, ktorá však v ostatných súbojoch naznačila zlepšenie formy. Možno sa dostávajú z krízy, možno nie. Nás to však nesmie zaujímať, ako ani to, že je to posledné mužstvo tabuľky. My sa na domáci zápas musíme pripraviť tak, že chceme zvíťaziť a podať dobrý výkon. To je priorita, naznačil jasný zámer pred najbližším súbojom A. Kroták, ktorý verí, že mužstvo získa v najbližšom nahustenom programe do 10. decembra čo najviac bodov, lebo Poprad chce ísť do konca kalendárneho roka v tabuľke čo najvyššie. Chceme zabodovať, posunúť sa v tabuľke vyššie a opäť robiť našim fanúšikom, sponzorom i nášmu vedeniu radosť. Nepoviem, na ktoré miesto sa potrebujeme dostať, lebo sa to nemusí splniť a môže obrátiť proti nám, ale určite chceme ísť vyššie, zdôraznil kapitán Popradčanov.

V pondelok mal popradský brankár Stanislav Kožuch meniny a zároveň i narodeniny, keď oslávil jubilejné 35. narodeniny. Pripravili mu niečo špeciálne spoluhráči v kabíne? Neviem o tom. Na to máme v mužstve pokladníka, ktorý to všetko zariadi, uzavrel A. Kroták, v ktorého prvej formácii ŠKP by sa mali v zajtrajšom stretnutí proti Skalici objaviť na krídlach opäť jeho dvojičky Škovira s Pavličkom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.