Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Popradčania nečakane deklasovali šarišskú rezervu z Prešova

Sportnet|Publikované 10. aug 2008 o 22:00

Nováčik z druholigovej súťaže spod Tatier si lepší začiatok určite ani nemohol priať, keďže bez straty bodu momentálne vedie druholigový

pelotón.

POPRAD. Po úspešnom zápase na Zemplíne privítali v premiére na vlastnom ihrisku Popradčania už pre nich pomerne známeho súpera rezervu Prešova. Za stáleho dažďa domáci svojho súpera vôbec nešetrili a po zodpovednom výkone ho poslali domov s výpraskom.

Krutá prehra

Domáci kouč Stanislav Koch vyzdvihol po úspešnom stretnutí jeho tímu najmä disciplinovaný výkon zverencov aj streleckú efektivitu. "Aj keď poveternostné podmienky pre tento zápas neboli ideálne, dôležité bolo že sme rýchlym gólom vstúpili do zápasu, čo nás povzbudilo. Za zlomový moment považujem druhý presný zásah, po ktorom sme ovládli hru a po polčase prikrášlili naše víťazstvo. Myslím si však, že pre hostí je prehra krutá, pretože išlo o kvalitné a technicky dobre vybavené mužstvo. Víťazstvo má preto o to viac teší, že sme s týmto súperom dokázali takýmto suverénnym spôsobom uspieť. Zisk 3 bodov pre nás bol podľa mňa aj vecou športového šťastia, ktoré k nám bolo veľmi štedré."

Domáci trestali zlyhania

Hosťujúci tréner Jozef Džubara po debakli jeho mužstva len ťažko vysvetľoval príčiny tohto nečakaného neúspechu. "Naša prehra jednoznačne vyplynula z nesúrodej a nedôslednej obrannej hry celého kolektívu. Domáci sa navyše lepšie zhostili nepriaznivých podmienok na futbal a preukázali, že majú skúsenejšie mužstvo. Súper nás trestal za streleckú nemohúcnosť, pretože za zlého stavu sme po polčase mohli vyrovnať, no rýchly tretí gól domácich nás položil. Popradčania ma navyše prekvapili disciplinovanou hrou najmä v strede poľa, kde im tvorili hru Sovič s Kočišom. My sme naopak v prechodovej fáze zlyhali a nedokázali nájsť vhodný moment na to, aby sme prekonali defenzívu súpera, čo nakoniec rozhodlo o našej trpkej prehre".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.