Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Popradčania inkasovali tri kuriózne góly

Dušan Sidor. V Piešťanoch inkasoval tri kuriózne góly. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 25. nov 2013 o 23:00

Tri kuriózne góly inkasoval popradský brankár Dušan Sidor v nedeľňajšom zápase 24. kola hokejovej extraligy v Piešťanoch.

Domáci „havrani“ vďaka nim otočili skóre z 0:1 na 3:1 a do tabuľky si pripísali plný bodový zisk.

POPRAD. Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej „kamzíci“ nevyužili streleckú prevahu, keď domácich prestrieľali v pomere 13:5, sa o výsledku rozhodlo v druhej časti. S

kóre otvoril v 27. minúte hosťujúci Lapšanský, no z vedenia sa Podtatranci dlho netešili. V rozpätí desiatich minút, od 29. do 39. minúty, strelili Piešťany tri kuriózne góly. Ten vyrovnávajúci musel odobriť až videorozhodca.

„Prvý gól by som určite neuznal. Strelu som chytil, no potom do mňa sotil jeden z domácich hráčov a puk sa dostal do brány. Podľa mňa tento gól nemal platiť. Hráč bol v bránkovisku a strčil do mňa. Keby tam nebol, gól by určite nepadol. Predpokladal som, že gól uznaný nebude. Aj na kocke bolo vidieť, že do mňa strčil domáci a nie vlastný hráč. Rozhodli však tak, ako rozhodli,“ povzdychol si Dušan Sidor.

To ešte netušil, čo sa na neho chystá v nasledujúcich minútach.

„Pri druhom góle to bola situácia dva na jedna. Domáci hráč prekorčuľoval popred bránu a drgol mi hokejkou do tej mojej, čím mi ju nadvihol. V čase strely som akurát nemal hokejku na ľade a puk sa mi pomedzi nohy dostal za bránkovú čiaru. Nešťastný bol aj tretí gól. Bartánus vystrelil, chytil som to, no rozhodca dlho neprerušoval hru. Preto som si myslel, že puk je voľný, že ho nemám prikrytý. Keď som sa pohol, že ho zakryjem, vypadol mi do bránky. Boli to 'blbé' góly, žiaľ, niekedy i to sa stáva,“ opísal ďalšie dva smoliarske momenty nešťastník nedeľňajšieho súboja v Piešťanoch.

Sidora to mrzelo o to viac, že podľa neho si mužstvo nezaslúžilo prehrať. „Chlapci hrali celkom dobre a nezaslúžili sme si takto prehrať. Za stavu 3:1 sa už ale domáci stiahli a všetci piati hráči bránili svoju modrú čiaru. Škoda toho, musíme však dať hlavy hore a rýchlo na to zabudnúť,“ poznamenala popradská brankárska jednotka.

Dočká sa dnes fanklub Martina Kuľhu?

Dnes sa pod Vysokými Tatrami predstaví Skalica, v ktorej drese by na rozdiel od predchádzajúceho vzájomného súboja v Poprade už nemal chýbať ani Martin Kuľha. Popradský fanklub sa ho už nevie dočkať.

„Každý zápas je iný. Necháme sa prekvapiť, nepredpokladám však, že by sa mohla zopakovať prestrelka proti Skalici z prvého vzájomného súboja v Poprade, v ktorom padlo až 13 gólov. Doma musíme vyhrať, domáce body sú veľmi dôležité. Súperi v tabuľke sa na nás dotiahli, preto im potrebujeme bodovo opäť trochu odskočiť. Proti Skalici nás čaká tzv. šesťbodový zápas. Bolo by dobré trochu sa bodovo odpútať od súperov,“ uzavrel Dušan Sidor.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.