Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Popradčania hrajú na majstrovstvách Európy v curlingu

Reprezentačné družstvo Slovenska. Zľava: František, Petra, Vladimíra a Pavol Pitoňákovci. (Autor: apc)
Sportnet|Publikované 28. sep 2012 o 22:00

V tureckom meste Erzurum sa zajtra začínajú majstrovstvá Európy v curlingu mixov.POPRAD. V curlingu sa reprezentačným družstvom stáva tím, ktorý získal majstrovský titul v predchádzajúcej sezóne.

Ten aj reprezentuje svoju krajinu na vrcholných európskych a svetových šampionátoch. Tak je to vo všetkých krajinách a aj na Slovensku.

Na májových majstrovstvách Slovenska získal titul Curling Club Poprad v zložení: Petra, Vladimíra, František a Pavol Pitoňákovci.

Pre účasť na ME v Turecku bol reprezentačný káder doplnený o náhradníčku Gabrielu Kajanovú z Modry.

„Ambície družstva sú vysoké. Doposiaľ najlepším umiestnením bolo 9. miesto na ME 2010. V družstve sú hráči, ktorí sú najlepšími na Slovensku. Pri tohtoročnom vyhlasovaní najlepších hráčov desaťročia bol Pavol Pitoňák vyhlásený za najlepšieho hráča, Gabriela Kajanová za najlepšiu hráčku a František Pitoňák za najlepšieho trénera desaťročia. Posielame na ME to najlepšie, čo na Slovensku máme. Dúfame, že bude šťastena naklonená na našu stranu a vrátime sa s čo najlepším výsledkom,“ poznamenal tréner popradského klubu František Pitoňák st.

Na šampionáte v Turecku sa zúčastní 24 najlepších európskych reprezentačných družstiev. V troch osemčlenných skupinách odohrajú zápasy každý s každým.

Dve najlepšie družstvá zo skupín a jedno najlepšie z tretieho miesta postúpia priamo do štvrťfinále, ďalšie dve družstvá z tretích miest sa stretnú v súboji o poslednú miestenku do štvrťfinále.

V skupine má Slovensko veľmi silných súperov. Česi, Nóri a Dáni sú medailistami z európskeho fóra. A práve cez niektorého z nich sa pokúsia Slováci po prvýkrát v histórii preniknúť do štvrťfinále.

ico

Program zápasov Slovenska

30. septembra (19.30): Estónsko
1. októbra (12.30): Nórsko
2. októbra (9.00): Anglicko
2. októbra (16.00): Česko
3. októbra (12.30): Dánsko
3. októbra (19.30): Turecko
4. októbra (19.00): Holandsko

apc

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.