Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Popradčania aj Spišiaci bodovali doma naplno

Vyhrali. Spišiakom stačil v zápase s Liptákmi na víťazstvo jediný gól. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 27. apr 2009 o 00:00

V druhej futbalovej lige Popradčania nasúkali doma Trebišovu tri góly. Spišiakom stačil na plný bodový zisk s Liptovským Mikulášom jediný presný zásah. V derby medzi Lipanmi a Vranovom videli diváci štyri góly, body si mužstvá podelili.

Sp. Nová Ves - L. Mikuláš 1:0 (0:0)

SP. NOVÁ VES. Nástup do stretnutia mali Spišiaci rázny, v 1. minúte strieľal Čekovský, ale jeho strela našla len pripraveného brankára hostí. V nasledujúcich minútach to bol vyrovnaný futbal, hralo sa od šestnástky po šestnástku. Ani jedno z mužstiev si nedokázalo vypracovať vážnejšiu šancu. V 34. minúte to skúšal domáci Sirko, ale jeho pokus brankár Liptákov kryl. Najväčšiu šancu v prvom polčase mal domáci Stadnyk, v 41. minúte jeho strelecký pokus brankár hostí bravúrne vyrazil. Druhý polčas stretnutia sa hral v podobnom duchu, ako ten prvý. Mužstvá sa nedostávali do šancí, hral sa vyrovnaný zápas. Domáci priaznivci sa predsa len dočkali gólu. V 72. minúte sa do listiny strelcov zapísal domáci Kováč, keď jeho lišiacka strela k žrdi poriadne zaskočila gólmana hostí.
Od tohto momentu sa domáci nepúšťali do útokov, skôr sa snažili výsledok ubrániť. Naopak, hostia z Liptova sa snažili o vyrovnanie. Veľkú šancu na vyrovnávajúci gól mali hostia v 82. minúte, keď strela z Tufegdičovej kopačky našla pripraveného domáceho gólmana Tökölyho, ktorý skvelým zákrokom vyrážal. Do konca zápasu sa už nič dôležité nestalo, a tak si domáci pripísali na svoje konto tri zaslúžené body.

Štatistika

Gól: 72. Kováč. ŽK: Maxim, Čomič, Horváth, Vreštiak. Rozhodca: Anguš. SP. NOVÁ VES: Tököly- Petruš, Pavlík, Maxim - Stadnyk (69. Augustin), Sirko, Kandráč, Kováč, Čekovský - Čomič (46. Stanislav), Horváth. L. MIKULÁŠ: Vreštiak - Juriga, Kandera, Olejár - Tufegdič, Blaščík, Šupej, Tomko, Bezák(60. Kapláň), Škuta, Bella.

Poprad - Trebišov 3:0 (1:0)

Domáci tím začal stretnutie veľmi svižne a už v 3. minúte vážnejšie pohrozil, keď po ľavej strane unikol hosťujúcim zadákom Maťaš, no jeho prihrávku do vnútra šestnástky Ondruš nezužitkoval. V 5. min. hostia po priamom kope Ďurecha mohli otvoriť skóre, no jeho prudkú strelu vytlačil gólman Vernarský s námahou na rohový kop. Postupom času sa hra presťahovala do stredu poľa, pričom hostia dobre organizovanou obrannou hrou eliminovali útočnú snahu domácich. V 38. min. sa však už hostitelia predsa len dočkali vedúceho gólu, keď Dinis našiel presnou prihrávkou z hĺbky poľa Ramsa, po ktorého narážačke s Pitoňákom sa vo finálnej fáze presadil Žifčák. Po zmene strán hostia v úvode neskladali svoje zbrane a v 61. minúte bolo takmer vyrovnané, no Gumanov projektil z priameho kopu skončil len na spojnici Vernarského brány. V 71. min. však domáci po jednom z rýchlych brejkov poistili svoje vedenie, keď z pravej strany poslal Sovič presný center na hlavu Pazúra a ten nezaváhal. S pribúdajúcimi minútami už hostitelia viac-menej ovládli hru a do konca si ešte vytvorili niekoľko náznakov šancí. Hostia pohrozili iba v 80. min. Capkom, ktorého strelecký pokus však Vernarský vyrazil. V samom závere to bol však domáci tím, ktorému sa ešte podarilo zveľadiť svoje víťazstvo, keď po hrubej chybe hostí v defenzívnej činnosti sa presadil svojím druhým gólom Žifčák.

Štatistika

Góly: 38. a 86. Žifčák, 71. Pazúr. ŽK: Daško, Sovič - Ďurech. Diváci: 600. Rozhodca: Gál. POPRAD: Vernarský - Pazúr, Daško, Dinis, Ondruš - Rams, Tropp (75. Bezdeda), Sovič, Pitoňák (83. Kubus) - Žifčák, Maťaš (70. Michlík). TREBIŠOV: Chovan - Kročko (83. Drobňák), Capko, Hoffman, Guman - Ďurech (46. Csákó), Rusnák (46. Kotľár), M. Lukáč, E. Lukáč - Olah, Toporčák.

Lipany - Vranov 2:2 (0:1)

LIPANY. Domáce mužstvo začalo útočne. Snažilo sa dať vedúci gól, ktorý by ho upokojil. Už v 6. min. mohol skórovať Ľubomír Jacko, no jeho strelu hosťujúci brankár Bálint vytlačil na brvno bránky. Hostia odpovedali rýchlym protiútokom a po lobovanej strele Kulicha v 8. min. loptu vyhlavičkoval z bránky Turokheteš. V 17. min. sa dostal do gólovej šance Ľubomír Jacko, no hlavou mieril nepresne. Pravidlo nedáš - dostaneš, sa potvrdilo v 30. minúte, keď odrazenú strelu Kulicha od domáceho obrancu usmernil do siete Baran - 0:1. V závere polčasu mohol ešte vyrovnať Andraščík, no jeho strela bola nepresná. Druhý polčas domáci začali náporom a po peknom predĺžení hlavou Šuhajom šiel sám na bránku Ľubomír Jacko, bolo to v 55. min. a ten vyrovnal na 1:1. Už o minútu mohol zmeniť stav stretnutia hosťujúci Baran, no jeho strelu brankár Vaško kryl. V 60. min. Andraščík sám na päťke hlavičkoval mimo bránky. V 70. min. hostia zahrávali trestný kop z 18 metrov striedajúcim Adamom, kotrý prvým dotykom s loptou zaznamenal gól - 1:2. Domáci mohli vyrovnať v 84. min. Pončákom, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Bálintom, no jeho strela mierila iba do nôh brankára. Predsa prišlo vyrovnanie v 88. min., po zahranom trestnom kope Andraščíkom vyrovnal hlavou Angelovič na 2:2. Do konca sa už nič na stave nezmenilo, hoci domáci sa snažili streliť víťazný gól.

Štatistika

Góly: 55. Jacko Ľ., 88. Angelovič - 30. Baran, 70. Adam. ŽK: Chovan, Šuhaj - Jeniček. Diváci: 510. Rozhodca: Perašin. LIPANY: Vaško - Turokheteš (30. Matej, 81. Angelovič), Gomoľa, Chovan - Hricov, Pončák, Andraščík, Jacko Š., Sekerák - Jacko Ľ., Šuhaj. VRANOV: Bálint - Komár (80. Jenčko), Jeníček, Bíroš, Vožný - Seman (69. Adam), Šamo, Šimko - Kulich (71. Slavkovský) - Záhradník, Baran.

Najlepší strelci
  • 8 gólov: Kostúrik (Podbrezová B), Savič (D. Kubín), Páleník (Žiar)
  • 7 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa)
  • 6 gólov: Michalík, Gavlák (obaja Čadca), Kočiš (Poprad), Ľ. Jacko (Lipany)
  • 5 gólov: Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov), Žifčák, Maťaš (obaja Poprad), Šamo (Vranov), T. Bartoš (L. Mikuláš), Stadnyk (Sp. N. Ves), Šavol (Tur. Teplice)
  • 4 góly: L. Balluch, Olejár (obaja L. Mikuláš), Bendík (Poprad), Mitura (St. Ľubovňa)
Kubáni, M.Kubala (obaja D. Kubín), T. Pančík (B. Bystrica B), Eliaš (Prešov B), Karakačanov (Žiar), Matej (Lipany), Aľušík, Ľ. Rusnák (obaja Trebišov), Kaplán (L. Mikuláš), Jakubec (Čadca)
  • 3 góly: Tomko, Bella, D. Savič (všetci L. Mikuláš), M. Toth, Štuber, V. Gajdoš, Jarabica (všetci B. Bystrica B), Gajdoš, Horváth, Riapoš, Kandráč (všetci Sp. N. Ves), Lukáč, Capko (obaja Trebišov), Rams, Pitoňák, Maťaš (všetci Poprad), Karoglan (Žilina B), Mariančík, Mitura (obaja St. Ľubovňa), Koleno, Kravárik (obaja Tur. Teplice), Tomáš (Žiar), Frátrik (Bánová), Adam (Vranov).
Zostávajúce výsledky
  • D. Kubín - S. Ľubovňa 2:0 (1:0). Góly: 45. Tomáš, 89. Chovanec, rozhodoval: Kapusta, 500 divákov.
  • Turčianske Teplice - Bánová 4:3 (2:2). Góly: 6., 50. a 90. Šavol (druhý z pok. kopu), 5. Privitzer - 9. Škrobák, 43. Povinec, 77. L. Ďuratný, ČK: 67. J. Koleno - 82. Stalmašek, 85. Marek Filo, rozhodoval: Hádek, 250 divákov.
  • Podbrezová "B" - MŠK Žilina "B" 0:0. Rozhodoval: Straka, 180 divákov.
  • Čadca - B. Bystrica "B" 4:0 (3:0). Góly: 26. a 30. Gavlák, 1. R. Michalík (z 11 m), 84. A. Jakubec, rozhodoval: R. Weiss, 400 divákov.
Program 23. kola
  • STREDA 29. 4. o 16.00 hod.: Podbrezová B - Lipany, Žilina B - Poprad, Trebišov - Čadca, B. Bystrica B - Sp. N. Ves, L. Mikuláš - Tur. Teplice, Bánová - D.Kubín, Prešov B - Vranov, St. Ľubovňa má voľno.