Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Popradčan Haščák debutuje v reprezentácii

Sportnet|Publikované 10. dec 2007 o 23:00

Slovenská hokejová reprezentácia odohrá dnes v Prahe prípravné stretnutie s Českou republikou, v piatok v Poprade a v sobotu v Košiciach so

Švajčiarmi. Tréner Július Šupler sa rozhodol nominovať na tieto zápasy viacero mladých hráčov, väčšina z nich má do 25 rokov.

POPRAD. Jedným z absolútnych nováčikov je 20-ročný popradský útočník Marcel Haščák, ktorého nominácia dosť prekvapila. "Dozvedel som sa to pred zápasom v Kežmarku. Určite ma to potešilo, bolo to milé. Dosť ma to prekvapilo, nečakal som to. Budem sa snažiť podať čo najlepší výkon, budem bojovať o flek a urobím všetko pre to, aby som sa v reprezentácii udržal," povedal nám debutant v seniorskom drese, ktorý Slovensko reprezentoval vo vekových kategóriách do 18 i 20 rokov. "Doteraz sa mi ale nikdy nepodarilo dostať na MS. Keď som aj bol na poslednom zraze tesne pred majstrovstvami, na šampionát som sa nedostal," ozrejmil M. Haščák.

Verí v príležitosť

Popradský mladík verí, že na ľad sa dostane a absolvuje svoju seniorskú reprezentačnú premiéru. "Dúfam, že na ľade dostanem nejaký priestor a že ho využijem. Som rád, že z Popradu nie som v nominácii jediný, s Marcelom (Melicherčíkom, pozn. redakcie) i s Dávidom (Bucom) nám bude veselšie. Najmä Česi sú veľkou výzvou, je to veľmi kvalitný súper. Aj Švajčiari budú mať v týchto dvoch zápasoch silný výber. Som zvedavý, ako to dopadne," naznačil M. Haščák.

Rituály obmieňa

Na nedeľňajšom tréningu v Bratislave sa Marcel objavil vo štvrtej formácii s Mikúšom a Bucom. My sme sa ho ešte pred odchodom na reprezentačný zraz opýtali, či má nejakú predstavu, s kým by prípadne mohol hrať. "To určite nie. Vyberať si nemôžem a koho dostanem, s tým musím makať a bojovať," zdôraznil M. Haščák, ktorý päť zo svojich šiestich gólov v prebiehajúcej sezóne zaznamenal v ostatných šiestich extraligových súbojoch. "Dlho sa mi strelecky nedarilo, mal som veľa šancí i striel na bránku, ale padať mi to začalo až od domáceho stretnutia s Trenčínom. Som rád, že k asistenciám mi už konečne pribúdajú aj presné zásahy. Čo sa týka rituálov, skúšam všetko, a tak už ani presne neviem, čo vlastne funguje," s úsmevom uzavrel M. Haščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.