Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Poprad zvládol bláznivý zápas, vyhral tretie štvrťfinále

(Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|17. mar 2016 o 19:28

V 3. zápase série so Zvolenom viedol Poprad 3:0, prehrával 3:5, aby napokon zvíťazil 6:5. V sérii prehráva 1:2.

V 3. zápase štvrťfinálovej série hokejovej Tipsport Ligy so Zvolenom viedol Poprad 3:0, prehrával 3:5, aby napokon zvíťazil 6:5. V sérii prehráva 1:2.

POPRAD. Tretí duel štvrťfinále medzi Popradom a Zvolenom priniesol netuctový priebeh. Po prvej tretine viedli domáci 3:0 a zdalo sa, že bude všetko jasné.

Lenže Zvolen v druhej tretine nastrieľal za necelých deväť minút (!) päť gólov a otočil skóre.

Poprad ešte pred sirénou znížil a v úvode tretieho dejstva dvomi gólmi opäť prevážil misky váh na svoju stranu. V závere už prvú výhru v sérii domáci uhájili.

Štvrtý zápas série sa opäť hrá v Poprade v piatok od 17. hodiny.

Popradčanom zmrzol v druhej tretine úsmev

V úvodnej tretine si domáci vypracovali trojgólový náskok zásluhou dvoch zásahov Vladimíra Lantoša i jedného z hokejky Radomíra Heizera a zdalo sa, že o víťazovi štvrtkového súboja je rozhodnuté.

V druhej časti však Popradčania len s údivom sledovali strelecký koncert hostí.

V 22. min ho začal v presilovke Juraj Jurík, o dve minúty neskôr sa k nemu pridal Kamil Brabenec a v 35. min vyrovnal na 3:3 Petr Obdržálek.

Štvrtý gól Zvolena pridal Lukáš Jurík a v 31. min na 5:3 pre HKM upravil Juraj Jurík.

Po tomto okamihu Matúša Kostúra v popradskej bránke nahradil René Svoboda. "Kamzíci" boli zrelí na uterák, no nevzdali sa a ešte pred druhou sirénou skorigoval Patrik Koyš.

Rozhodol úvod tretieho dejstva

Na 5:5 potom v 56. sekunde tretej tretiny vyrovnal skúsený Arne Kroták a šiesty zásah Popradu pridal vzápätí Patrik Števuliak.

Hosťom sa už nepodarilo vyrovnať, aj keď v závere hrali power-play bez gólmana Samuela Baroša.

Prvýkrát v histórii vyraďovacej časti najvyššej slovenskej súťaže sa stalo, že neuspel tím, ktorý v jednom dejstve strelil päť gólov.

Hlasy po zápase

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Napriek tomu, že Zvolen bol lepší, dali sme tri góly. Z minima sme vyťažili maximum. Druhú tretinu sme hrali vlažne, súper nás trestal. Ďakujem chlapcom, že po druhej tretine to nevzdali a začali bojovať. Pre nás trénerov to bolo na porazenie, zápas sa však divákom musel páčiť."

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: "Videli sme veľmi dobrý hokej pre divákov, padlo veľa gólov. Dali sme päť gólov vonku a mali sme vyhrať. Vyšla nám druhá tretina. Faulami sme však vrátili Poprad do hry. Záver zápasu nám nevyšiel. Mali ste tesné vedenie udržať."

Štatistika

HK Poprad - HKM Zvolen 6:5 (3:0, 1:5, 2:0) - stav série 1:2

Góly: 13. Lantoš (Koyš), 16. Lantoš (Mikula, Jaborník), 19. Heizer (Kasík), 39. Koyš (Rapáč, Števuliak), 41. Kroták (Heizer), 43. Števuliak (Suchý) - 22. J. Jurík (Puliš, Ďaloga), 24. Brabenec (Puliš, Semorád), 25. Obdržálek (J. Jurík), 28. L. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 31. J. Jurík (L. Jurík, Habšuda)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lauff - Rovenský, Smrek, 2 215 divákov.

Poprad: Kostúr (31. R. Svoboda) - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák - Matúš Paločko, Heizer, Kroták - Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Lantoš, Mikula - Števuliak, Toma, Achs - O. Rusnák

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, Habšuda, Hataš - R. Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek - Klh…fek, B. Mráz, Brendl - Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga.