Poprad získal v súboji s DVTK Jegesmedvék Miškovec dva body

Radomír Heizer z HK Poprad (vpravo) a Balint Magosi z DVTK Jegesmedvék Miškovec (vľavo) (Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
TASR|Publikované 2. okt 2018 o 20:03

Kamzíci zdolali súpera z Maďarska až v predĺžení.

POPRAD. Výkon svojich bývalých zverencov proti nováčikovi ligy z Maďarska sledoval z tribúny tréner Marcel Ozimák spoločne s čerstvou posilou do útoku Martinom Bellušom.

Popradčania sa proti Miškovcu rozbiehali pomaly.

V úvode zápasu mali síce dvakrát po sebe výhodu presilovej hry, ale napriek častým zakončeniam sa gólovo nepresadili.

V jednom prípade hosťom pomohla pri strele Saliju konštrukcia bránky.

Hostia sa pred Gračnarom objavovali iba sporadicky, v prvom dejstve si vážnejšiu streleckú príležitosť nevypracovali.

Adorjánovi bolo mimoriadne horúco počas vylúčenia Crawforda, popradskí útočníci ale nevedeli puk poskakujúci po bránkovisku upratať do siete.

Vykúpenie prišlo až minútu a pol pred prvou prestávkou.

Z pravého kruhu vystrelil zápästím Svitana a tribúny v Poprade oslavovali otvárací gól zápasu - 1:0.

Nevyužili presilovku o dvoch hráčov

V úvode prostrednej časti hry mali domáci hráči k dispozícii takmer dvojminútovú presilovovú hru 5 na 3. "Ľadoví medvedi" z Miškovca sa ale ubránili.

Dominancia Popradu na ľade pokračovala naďalej, keď "kamzíci" predviedli dlhý pobyt v útočnom pásme. Na zámok Podtatrancov reagovala hosťujúca lavička oddychovým časom.

V 32. minúte predviedol individuálnu akciu Kozák, ktorý nabil Abdulovi.

Ten si síce položil Adorjána, ale puk cez padajúcich obrancov do siete neposlal. Postupne sa hra vyrovnala a na Gračnara sa valil jeden útok za druhým.

Hostia síce ponúknuté dve presilové hry nevyužili, ale v 39. minúte vyrovnal Szirányi a pod Tatrami sa začínalo odznova.

Domáci odpovedali už o chvíľu. Paukovčekovo nahodenie šikovne vo vzduchu tečoval Takáč, pre ktorého to bol po návrate z Francúzska prvý presný zásah za Poprad.

Gól z trestného strieľania

Nástup do tretej tretiny vyšiel lepšie hosťom. V presilovej hre im ale unikla dvojica Takáč s Macíkom, ale druhý menovaný ani na dvakrát Adorjána neprekonal.

Trest prišiel v 49. minúte, keď sa v páde dorážkou presadil Magosi - 2:2. Sedem minút pred koncom riadnej hracej doby opečiatkoval žŕdku hosťujúcej bránky Bondra.

V závere sa hráči oboch mužstiev predháňali v zahadzovaní vyložených šancí a zápas tak išiel do predĺženia.

V ňom sa najprv na Gračara rútil osamotený Kiss, ale neuspel.

Na opačnej strane zahodil vyloženú streleckú pozíciu Mlynarovič.

Vzápätí brankár Miškovca posunul úmyselne bránku a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, ktoré Patrik Svitana premenil.

Poprad tak zdolal nováčika tesne 3:2.

Štatistika

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 19. Svitana (Mlynarovič, Abdul), 40. Takáč (Paukovček), 63. Svitana (tr. s.) - 39. Szirányi (Hajós), 49. Magosi (Vas, Rusk).

Rozhodovali: D. Konc, Kalina - Smrek, Bogdaň,

vylúčení: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0,