Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Poprad získal troch zámorských hráčov, Lichanec skončil

(Autor: poprad.sk)
TASR|Publikované 23. jan 2019 o 14:50

Je možné, že klub opustí ešte jeden hráč.

POPRAD. Vedenie tipsportligového klubu HK Poprad angažovalo tri zámorské posily.

Do tímu "kamzíkov" pribudli Američan Alex Miner-Barron a Kanaďania Justin Buzzeo a Kevin Miller. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Spolu s trénermi aj s realizačným tímom sme mali v pláne doplniť náš káder. Takto činí takmer každý klub a ak sa už chceme pozerať k vyraďovacej časti súťaže, nemôžeme zaváhať a musíme urobiť niečo pre úspech. Pracovali sme na rôznych úrovniach vystuženia kádra. Chceli sme v prvom rade dotiahnuť našich odchovancov. Aj keď bol záujem aj zo strany Dávida Buca a Dávida Skokana, aby opäť obliekli náš dres, ich príchody boli veľmi zložité a zamotané. To platí aj o Lukášovi Hvilovi, pri ktorom sa nám nepodarilo zrealizovať výmenu s jeho klubom," prezradil riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Popradský klub preto siahol po zahraničných hráčoch.

Novými tvárami v kádri trénera Romana Stantiena sa tak stali obranca Alex Barron a útočníci Justin Buzze a Kevin Miller.

Do hry by mohli zasiahnuť už v piatkovom zápase s MAC Budapešť.

Profily hráčov

Dvadsaťsedemročný Američan Alex Barron zamieril do Popradu po tom, čo začal sezónu 2018/2019 v nemeckom EHC Freiburg. Zaň odohral 35 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 2 góly, 7 asistencií a 9 mínusiek.

Predtým pôsobil aj vo Francúzsku a na Britských ostrovoch. V rámci zámorskej kariéry pôsobil v nižších súťažiach USHL a NCAA.

Dvadsaťosemočný Kanaďan Justin Buzzeo začal aktuálnu sezónu v anglickom Sheffielde, za ktorý odohral 33 zápasov s bilanciou 8 gólov a 16 asistencií.

V minulosti pôsobil v drese Ravensburgu v druhej najvyššej nemeckej súťaži a zahral si aj medzinárodnú EBEL za Graz. Počas dlhoročného pôsobenia v zámorí strávil viacero sezón v univerzitnej NCAA a ECHL.

Pre 24-ročného Kanaďana Kevina Millera bude Poprad prvým európskym pôsobiskom. V sezóne 2018/2019 pôsobil v ECHL, v ktorej odohral za Fort Wayne Komets a Greenville Swamp Rabbits celkovo 26 zápasov, v ktorých získal 8 bodov (2+6). Rovnako ako Barron a Buzzeo, aj Miller má za sebou pôsobenie v NCAA.

Lichanec skončil

Pozitívnou správou z popradskej kabíny je návrat útočníka Matúša Paločka do tréningového procesu. Zdravotné problémy však naďalej limitujú ďalšieho útočníka Patrika Koyša.

V kádri už naopak nefiguruje útočník Peter Lichanec, ktorý už nastúpil za prvoligové Topoľčany.

"Je možné, že nás opustí ešte jeden hráč. V tom prípade je pravdepodobné, že za neho ešte nájdeme určitú náhradu. Tá však musí byť adekvátna a spĺňať hokejovú kvalitu," dodal Jurinyi.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.