Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Poprad - Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Sportnet|Publikované 23. okt 2006 o 00:00

Poprad - Už v 2. minúte sa ocitol sám pred Hurajtom Lezo, ale popradského gólmana neprekonal. V 7. minúte sa ujali vedenia domáci, keď Halaj spomedzi

kruhov prestrelil Hálu. Oba tímy hrali koncentrovane a pozorne v obrane, čo na dlhé minúty obmedzilo množstvo vážnych šancí na minimum. V 23. minúte spálil veľkú šancu Trenčan Sivák, ktorý pred odkrytou bránkou netrafil puk. O štyri minúty stálo pri domácich

štastie, keď puk poskakoval na bránkovej čiare, hra však bola prerušená pre postavenie hosťujúceho hráča v

bránkovisku. V 37. minúte sa Trenčania radovali z

vyrovnávajúceho gólu, ten však nebol uznaný pre postavenie hráča v bránkovisku. V závere druhej tretiny si hostia aj vďaka presilovkám vypracovali tlak, domáci mu však odolali. Gólová zápletka sa začala rozuzľovať až v záverečnej tretine. V jej úvode využil presilovú hru na druhý gól Popradčanov Bambúch, ktorý zblízka dorazil Halajovu strelu. Trenčanom neostávalo nič iné ako útočiť, čo sa im aj darilo

a často sa dostávali do nebezpečných príležitostí. V 48. minúte Melichárek ani na dvakrát neprekonal v pohode chytajúceho Hurajta a krátko na to v dobrej šanci neuspel ani Kútny. Vrcholom streleckej nemohúcnosti bola akcia Nemca v 53. minúte, ktorý nikým netiesnený nedokázal prekonať ani

ležiaceho Hurajta. V 56. minúte mohol definitívne zlomiť odpor hostí Škovira, svoje trestné strieľanie však nevyužil. Domáci hráči sa snahe Trenčanov nielenže ubránili, ale v záverečnej minúte pridali aj tretí gól z hokejky Halaja do prázdnej bránky.

(SITA)

Góly: 7. Halaj (Piatak), 44. Bambúch (Halaj, Škovira), 60. Halaj. Vylúčení : 7:7 na 2 min, navyše Jabrocký (Poprad) na 10 min za narazenie zozadu, Liška (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali:

J. Konc - Krpelec, Valach, 2714 divákov. Poprad: Hurajt - Valečko, Kasík, V. Vlk, Bambúch, Kumstát,

Jerofejevs, Fabian, Vorobel - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Škovira, Halaj, Piatak - Jasovský, Jarolín, Pavličko - Martin Segľa, Kubus, Marcel Haščák. Trenčín: Hála - Staněk, Křetinský, Juraj Liška, Homer,

Ďurčo, Heš, P. Mikuš - Pardavý, Kóňa, Melichárek - Sikorčin, Lezo, Poljaček - Baláž, Húževka, Nemec - Sivák, Marek Haščák, Kútny.

Mienka trénera

Stanislav Berger (Poprad): "Pre nás to bol veľmi

dobrý zápas. Vedeli sme, že obe mužstvá už budú trochu

unavené, keď odohrali sériu ťažkých stretnutí. Bol to boj o každý meter ľadu. Dostali sme sa do vedenia, čo bolo veľmi dôležité v tom, že sme mohli uzavrieť stredné pásmo a zamerať sa na obranú hru. V presilovej hre sme dali na 2:0 a myslím si, že to rozhodlo o výsledku zápasu."

Antonín Stavjaňa (Trenčín): "Celý zápas sme hrali

aktívne, bohužiaľ výsledok sa počíta na góly. Nám sa gól nepodarilo dať, aj keď bol brankár prekonaný a puk stál na bránkovej čiare. Nebolo nám to dnes súdené, aby sme vyhrali. Musím však hráčov pochváliť za to, že bojovali až do konca. Zápasy vonku sú o tom, že ak nedáme gól, náš výkon ostáva akoby utlmený. Ak však niekedy toto prelomíme, tak si to niekto pekne odnesie."