Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Poprad - Svidník 0:0

Sportnet|Publikované 26. aug 2007 o 22:00

Poprad - Popradčania nastúpili do stretnutia proti húževnatému nováčikovi, ktorý herne pod Tatrami nezaostal za očakávaním s jasným zámerom získať 3

body. Ako sa napokon ukázalo, tak ako v predchádzajúcich dueloch opäť stroskotali na veľmi nepresnej koncovke. Od úvodu zápasu začali oba tímy svižne, v 6. minúte ohrozili ako prvý domáci, keď Sovič ideálne vysunul Kočiša, ale ten mal vychýlenú mušku. O 2 minúty neskôr mohol Bučko strhnúť vedenie na stranu svojho celku, loptu síce kopol povedľa Vernarskéhono, ale tá nakoniec tesne minula bránku. Vo výhodnej pozícii sa ocitol Kubus, ktorého hosťujúca obrana zastavila v pokutovom území nedovoleným spôsobom, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. S pribúdajúcimi minútami domáci čoraz viac vystupňovali ofenzívny tlak, no vhodný spôsob ako si poradiť s defenzívou hostí nedokázali nájsť. Do najsľubnejších príležitostí sa dostával najmä Dvorožňák, ktorému nebolo súdené dať gól. Po pol hodine hry domáci zatlačili súpera na vlastnú polovicu, no ten s dôrazom v osobných súbojoch neumožňoval Popradčanom rozvinúť súvislejšiu akciu. Po zmene strán od úvodu vtrhli domáci všetky svoje sily do útoku a už v 47. min. mohol otvoriť skóre Rams. Jeho strela skončila iba na žrdi. V ďalšej šanci sa ocitol Dvorožňák, no mieril iba do bočnej siete. Hostia uvedomujúci si ofenzívny náporu Popradčanov sa najmä po hodine hry stiahli do obrannej ulity a odolali neustálemu tlaku hostiteľov.

Pred 400 divákmi rozhodoval Firkaľ, bez kariet. Poprad: Vernarský - Pazúr, Pavlišin, Kubus, Ondruš (85. Gajan) - Kšenzakovič (59. Dzuriak), Rams, A. Kočiš, Pitoňák - Sovič, Dvorožňák (67. Šuster). Svidník: Hvozda - Bučko, J. Medvec (75. Kaleja), P. Kočiš, Matvej - M. Medvec, Harakaľ, Paňko (90. T. Horochonič), Koša (90. Puchír) - Ľ. Horochonič, Vyravec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.