Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Poprad - Skalica 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

Sportnet|Publikované 7. okt 2008 o 22:00

POPRAD. V 4. min dosiahli Popradčania gól, ktorý však rozhodca Krist neuznal.Ondrejkovi sa puk skotúľal po chrbte do bránky a keďže ho rozhodca na

POPRAD. V 4. min dosiahli Popradčania gól, ktorý však rozhodca Krist neuznal.

Ondrejkovi sa puk skotúľal po chrbte do bránky a keďže ho rozhodca na chvíľu stratil z dohľadu, pískol skôr ako spadol za bránkovú čiaru. Krátko nato v oslabení akciu dvoch na jedného zakončil Kolusz len do skalického brankára a Šimonovič si poradil s

pokusmi Kocáka. V 10. min sa hostia ujali vedenia, keď si Zálešák položil Šimonoviča a zakončil. V nasledujúcich minútach Ondrejka svojich viackrát podržal, keď najmä strely Kolusza a Buca volali po góle. V 16. minúte pridali Skaličania druhý úspech, keď po fatálnej chybe Procházku si pri rozohrávke Višňovský s Kutálekom dokonale rozobrali Šimonoviča a druhý menovaný pohodlne zasunul do prázdnej bránky. V prostrednej časti si aktívni Popradčania vytvorili súvislý tlak, ktorému však hostia úspešne odolali. Ani najvyloženejšie šance Krotáka a Lapšanského neskončili gólom. Tretia tretina začala presilovkou Popradčanov o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužili, ale v následnej početnej výhode piatich proti štyrom vsietil kontaktný gól Slovák. Domáci sa nadýchli k náporu, ktorého výsledkom bol vyrovnávajúci gól Haščáka v 52. min. Skalica mohla strhnúť vedenie na svoju stranu o dve minúty neskôr, zo skrumáže pred bránkou vyšli lepšie aj so šťastím domáci. Rozuzlenie priniesol už úvod predĺženia, keď už v 23. sekunde rozhodol zápas v prospech Popradu Lapšanský.

Góly: 44. Slovák (Holečko, Bambúch), 52. Marcel Haščák (Buc, Jarolín), 61. A. Lapšanský (A. Kroták) - 10. Zálešák (J. Mikúš, M. Ivičič), 16. Kutálek (T. Višňovský). Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, Šefčík, 1202 divákov. Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Bambúch, P. Bakoš - A. Kroták, A. Lapšanský, Kolusz - Marcel Haščák, Jarolín, Buc - Holečko, Šechný, Martin Slovák - Bartánus, Martin Segľa. Skalica: Ondrejka - Gründling, M. Ivičič, Jendek, Ďurák, Škadra, Šille, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Šátek - T. Višňovský, Kutálek, D. Pašek - Horský, F. Novák.