Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Poprad predviedol najhorší výkon sezóny

Závar pred hosťujúcou bránou. Popradčania doma opäť zakopli, tentoraz nestačili na Námestovo. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 6. okt 2013 o 22:00

Popradskí futbalisti sa herne i výsledkovo trápia. Po prehre v Martine nestačili doma na MŠK Námestovo, ktorému podľahli 1:2.

Popradskí futbalisti sa herne i výsledkovo trápia. Po prehre v uplynulom kole na pôde Martina rozdielom triedy 0:3 nestačili doma na MŠK Námestovo, ktorému podľahli 1:2. Pred svojimi fanúšikmi sa Podtatrancom doposiaľ vôbec nedarí.

SPIŠSKÁ BELÁ. Od začiatku to bol futbal slabšej úrovne a vzruchu pred oboma brankármi bolo minimum. Po bezgólovom prvom polčase sa po obrátke hra trochu zrýchlila, no naďalej v nej bolo množstvo nepresností.

Málo aktívni domáci hráči inkasovali po prvýkrát v 60. minúte, keď sa po samostatnom prieniku presadil Hollý. Keď v 76. minúte zvýšil Kohút na 2:0 pre hostí, zdalo sa byť rozhodnuté.

Popradčanov však už o dve minúty nato vrátil späť do zápasu Michlík. V záverečných desiatich minútach si domáci vypracovali už iba jednu príležitosť, ktorú však Monka nezužitkoval. Svojim priaznivcom tak pripravili Popradčania ďalšiu trpkú pilulku.

„Myslím si, že to bol najslabší výkon, aký sme tu kedy predviedli. Od začiatku bolo päť hráčov na vystriedanie. Bol to hrozný výkon. Neboli sme schopní hrať, dať si normálnu prihrávku, ani bojovať a vyhrať jeden osobný súboj. Našťastie v prvom polčase bol súper absolútne neškodný, nestrieľal, hoci hral s vetrom v chrbte. Ani jedno z mužstiev si v prvej polovici súboja nevypracovalo šancu,“ nešetril kritikou do vlastných radov tréner FK Poprad Vladimír Lajčák.

Cez prestávku určite mal v šatni svojim hráčom čo povedať. „Hoci sme si v kabíne povedali, čo musíme zlepšiť a ako máme hrať, absolútne sa to nezmenilo. Oba góly sme inkasovali po individuálnych chybách. Je to ešte v podstate milostivá prehra,“ nechápavo krútil hlavou kouč popradského tímu.

Momentálne nie sú konkurencieschopní

Hoci v ostatnom súboji prehrali jeho zverenci v Martine 0:3, ich kormidelník si nemyslí, že tento výsledok negatívne ovplyvnil výkon jeho zverencov v tomto stretnutí.

„Nemyslím si to, v týždni sme normálne, s chuťou trénovali. Vyzerá to tak, že momentálne jednoducho nie sme konkurencieschopní. Inak si to neviem vysvetliť. Boli sme fyzicky slabší, prehrávali sme osobné i bežecké súboje,“ zdôraznil Lajčák.

Hoci do zostavy sa mu po svalovom zranení vrátil kanonier Lukáš Kubus, ani z jeho strany to ešte nebolo ono.

„Má kondičné i herné resty, preto som ho v druhom polčase vystriedal. U neho však je predpoklad, že sa bude zlepšovať, preto som ho nenechal zničiť sa na ihrisku,“ uzavrel Vladimír Lajčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.