Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Poprad podporil novovzniknutú basketbalovú akadémiu

Basketbal je pri športoch jednou z priorít Popradu. (Autor: Richard Hudeček)
SITA|11. feb 2013 o 12:01

Basketbalová akadémia mládeže Poprad dostane dotáciu 15 000 eur, ako aj priestory za znížený prenájom.

Od Mládežníckeho klubu Ženského basketbalového klubu v Poprade bude mesto žiadať vyúčtovanie dotácie za minulý rok.

POPRAD. Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade dnes schválili dotáciu pre novovzniknutú Basketbalovú akadémiu mládeže Poprad.

Ide o sumu 15 030 eur, ktorú poslanci schválili ešte vlani pre Mládežnícky klub Ženského basketbalového klubu v Poprade na rok 2013.

Vzhľadom k tomu, že tento klub k 28. decembru 2012 nesplnil podmienky vyplývajúce zo zmlúv o poskytnutí dotácií z rozpočtu mesta na rok 2012 a má záväzky voči mestu Poprad, nemôže mu byť poskytnutá schválená dotácia vo výške 15 030 eur na tento rok.

Tieto prostriedky poslanci presunuli novovzniknutej Basketbalovej akadémii mládeže Poprad.

Poslanci tiež schválili prenájom telocviční v základnej škola na Komenského ulici za 0,1 eura na hodinu pre novovzniknutú basketbalovú akadémiu.

Basketbal a hokej sú priority

Basketbal je spolu s hokejom a futbalom podľa Koncepcie rozvoja športu v meste Poprad prioritným športom.

„Nechceli sme týchto potopiť, pretože budú mať ťažké začiatky,“ uviedla Edita Pilárová z Mestského úradu v Poprade.

Mesto bude zároveň žiadať od Mládežníckeho klubu Ženského basketbalového klubu v Poprade vyúčtovanie dotácie z minulého roku.

Vlani mesto klubu poskytlo na základe dvoch zmlúv približne 13 000 eur. Podľa Pilárovej do novej basketbalovej akadémie už prešlo približne 100 detí.

V súčasnosti mesto neplánuje poskytnúť novej akadémii ďalšie prostriedky. „Musíme im dať nejaký čas na to, či vôbec bude fungovať aspoň rok-dva. Teda nielen podporiť a nemať žiadne istoty a záruky. Oni tiež nemajú možnosť hrať súťaž. Keď sa neuhradia resty na zväze, tak nemôžu oficiálne prestúpiť ani hrať. Všetko je ešte v štádiu riešenia aj s basketbalovým zväzom,“ dodala Pilárová.

Súvisiace články