Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Poprad o existenciu s Piešťanmi

Sportnet|Publikované 19. mar 2009 o 23:00

Všetko alebo nič. Do takejto situácie sa dostali hokejisti HK AquaCity ŠKP Poprad, ktorých od pondelka čaká s prvoligovým finalistom ŠHK 37 Piešťany

barážová séria o udržanie sa medzi elitou. Hrá sa na štyri víťazné stretnutia, pričom výhodu úvodných dvoch duelov i prípadného rozhodujúceho siedmeho merania síl majú Popradčania.

POPRAD. Zverenci trénera Júliusa Pénzeša bojovali o vyhnutie sa baráži do poslednej chvíle. Až po prehre v záverečnom súboji skupiny o záchranu v Kežmarku (5:2) sa definitívne rozhodlo o tom, že súboje o udržanie sa v extralige ich neminú.

"Myslím si, že sme v tomto zápase neboli odovzdaní, ale momentálna herná kvalita je taká, aká je. Už dlhodobejšie sme v nejakom kŕči a nevieme sa toho zbaviť. Dúfam, že teraz to z hráčov opadne a v zápase proti Piešťanom si budú veriť. Toto mužstvo určite nie je také zlé, aby vypadlo z extraligy," povedal tréner Popradu J. Pénzeš.

Zamerať sa na disciplínu

Kormidelník tímu spod Tatier vie, že svojich hráčov musí na blížiacu sa baráž čo najlepšie pripraviť, pretože výkon z Kežmarku by ani na Piešťany nemusel stačiť.

"Od stavu 2:0 pre domácich naša hra nebola zlá, bol tam však problém s disciplínou. Hlavne na to sa musíme zamerať, lebo tým oslabujeme mužstvo, dostávame sa pod tlak, strácame sily a keď ich potom najviac potrebujeme, už ich nemáme," naznačil J. Pénzeš.

Pozmenia herný systém

"Kamzíci" sa v stredu zregenerovali a odvčera sa už dôkladne pripravujú na svojho súpera, Piešťany, ktorého meno sa dozvedeli už v stredu.

"Musíme nanovo poskladať útoky. Bude potrebné trošku pozmeniť náš herný systém, keďže ide o iného súpera, ako sme mali doteraz. Piešťany som videl v akcii, takže aj z toho budem vychádzať," naznačil kouč, ktorý verí, že v baráži už bude môcť počítať aj s najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom Popradu Arne Krotákom, ktorý má natiahnuté väzy v kolene.

"Ukazuje sa, že nám veľmi chýba, lebo nemá kto skórovať v rozhodujúcich chvíľach, keď to najviac potrebujeme," poznamenal J. Pénzeš.

Celkom nová situácia

V kádri Podtatrancov je viacero skúsených hráčov, nikto z nich však doteraz nemusel bojovať o holú existenciu v najvyššej súťaži.

"Určite to nebude jednoduché, skoro nikto z nich to nezažil. Bude tam dosť stresu, vypätých situácií, hlavne na to sa musíme pripraviť. Zápasy sa pre nás nemusia vyvíjať dobre a vtedy bude veľa závisieť od vôle, srdiečka," zdôraznil J. Pénzeš.

Zachytiť začiatok série

I keď sa hrá až na štyri víťazné duely, veľmi dôležité bude vstúpiť do série úspešne, zvlášť keď Poprad začína na domácom ľade. Vstup na všetky barážové súboje bude v Poprade zdarma.

"Hneď na začiatku musíme súperovi ukázať, za čím ideme," dodal J. Pénzeš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.