Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Poprad má problémy, všetci hokejisti sú bez zmlúv

(Autor: TASR)
SITA|Publikované 6. aug 2013 o 13:56

Od 6. augusta čaká Popradčanov séria prípravných zápasov. Otázkou zostáva, v akej zostave nastúpia.

POPRAD. Situácia v hokejovom Poprade je pred začiatkom každej sezóny nejasná, klub pravidelne rieši finančné problémy. Inak tomu nie je ani teraz. V Poprade by mali hrať v novom ročníku predovšetkým odchovanci klubu. Definitívna podoba kádra je stále nejasná.

"Pravdou je, že zatiaľ tu nie je nikto. Sú tu hráči, ktorí by za Poprad hrať chceli, a preto tu trénujú. To je ale zatiaľ všetko. V podstate ani jeden z nás nemá podpísanú zmluvu a všetci čakáme, ako sa vykryštalizuje situácia. V tejto chvíli teda nemožno hovoriť o lídroch či mladých, reálne tu totiž nie je nikto podpísaný," uviedol pre web HOKEJ.sk obranca Radoslav Suchý.

Dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta (striebro 2000, bronz 2003) so skúsenosťami z NHL odmietol v minulej sezóne viacero ponúk zo zahraničia. Z materského Popradu by nerád odchádzal.

"Chceme hrať za Poprad, a preto tu trénujeme. Bolo by veľkou škodou, keby sa v Poprade nehrala extraliga. Snáď to dopadne dobre."

"Predovšetkým starší hráči si nemôžu dovoliť hrať bez kontraktu. V prípade zranenia by sa ocitli v nepríjemnej situácii a to predstavuje riziko. Inak by to ale mohla byť naozaj zaujímavá a pestrá séria prípravákov," dodal Suchý.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články