Poprad doma nevyhral ani na tretí pokus

Doma sa im nedarí. Popradčania nevyhrali pred vlastným publikom ani na tretí pokus. (Autor: Richad Hudeček)
Sportnet|Publikované 1. sep 2013 o 22:00

Futbalistom Popradu sa v tejto sezóne na domácej pôde v Spišskej Belej akosi nedarí.

Ani na tretí pokus sa im nepodarilo zaknihovať prvé domáce víťazstvo. Tentoraz remizovali s Lipanmi 1:1.

SPIŠSKÁ BELÁ. Rozhodujúce okamihy sa odohrali v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu. Po bezgólovej prvej polovici sa vedenia ujali domáci v 50. minúte po presnej koncovke Michlíka.

Dlho sa však neradovali, keďže už o osem minút na to prišli o vylúčeného Monku a zároveň z kopačky Drobňáka inkasovali vyrovnávajúci gól po nariadenom pokutovom kope.

V záverečnej polhodine napriek početnému oslabeniu Popradčania bojovali a vytvorili si viac šancí ako ich súper. Na výsledku 1:1 sa už ale nič nezmenilo.

„Vedeli sme, že k nám príde kombinačne silný súper. Dávali sme si pozor, aby sme ho nepustili do hry. Snažili sme sa niečo vymyslieť z rýchlych protiútokov, nedávali sme si ale presné finálne prihrávky. Dobre sme bránili, no neútočili. V druhom polčase sa zápas vyvíjal tak, ako sme chceli. Strelili sme prvý gól, na to sme po ruke v šestnástke mali kopať pokutový kop, avšak paradoxne ten bol odpískaný vzápätí na druhej strane. Ťažko mi je hodnotiť, či to faul bol, alebo nebol, lebo som sa na túto situáciu nekoncentroval. Každopádne to skončilo ešte aj červenou kartou, čo výrazne ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Desiati hráči to statočne odbojovali, ešte sme mali tri šance po štandardných situáciách. Škoda, máme dokopy dvanásť hráčov, teraz sme prišli o ďalšieho vylúčeného. Neviem, kto bude hrať na budúci týždeň,“ neradostne konštatoval tréner FK Poprad Vladimír Lajčák.

Meter rozhodcov je diametrálne rozdielny prakticky v každom jednom zápase, z čoho pramenia prehnané emócie na ihrisku i v hľadisku.

„V minulosti sa vylučovalo za hrubé, zákerné zákroky. Teraz sa vylučuje hlava - nehlava. Futbal je chlapská hra, preto je pre mňa nepochopiteľné, že za akýkoľvek kontakt v šestnástke nasleduje ihneď penalta i vylúčenie. Je to absolútne necitlivé posudzovanie hry,“ zdôraznil Lajčák, ktorý v 60. minúte prišiel aj o svojho asistenta a vedúceho mužstva Juraja Kšenzakoviča, ktorého rozhodcovia poslali takisto predčasne pod sprchu.

Jacko: Vylúčenie bolo oprávnené

Hosťujúci tréner Emil Jacko videl inkriminované momenty celkom inak. „Hovoril som s Gomoľom, tvrdil, že rukou v šestnástke nehral. Čo sa týka jedenástky na druhej strane, je jednoznačné, že to bol faul i oprávnené vylúčenie,“ povedal kouč ŠK Odeva Lipany.

K zápasu poznamenal: „Prišli sme tu s cieľom vyhrať, ešte viac po tom, ako sa zápas vyvíjal, keď sme ho dohrávali v početnej výhode. V 10. minúte zahodil Figura tutovú šancu, ktorá sa vonku musí premieňať. Boli sme trochu prekvapení, že domáci množstvo lôpt iba nakopávali. Dovolím si tvrdiť, že keby sa s nami pustili do otvorenej hry, vyšli by sme z toho víťazne,“ doplnil Jacko.