Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Poprad cestuje do Humenného

Popradskí futbalisti cestujú do Humenného. (Autor: mdc)
Sportnet|Publikované 10. aug 2012 o 22:00

V premiére nového súťažného ročníka privítal treťoligový Poprad na svojej pôde košickú rezervu, na ktorú sa skvelo vytiahol.POPRAD. Jasnou rečou to dalo za pravdu nečakane hladké víťazstvo rozdielom triedy, ktoré po zápase veľmi potešilo aj kouča tímu Vladimíra Lajčáka.

„Predstavilo sa u nás výborné, kombinačné mužstvo, najmä v strede ihriska, pričom nám dalo naozaj zabrať a stálo nás veľa síl, aby sme dotiahli stretnutie do víťazného konca. Takého súpera, ktorý by mal loptu toľko pod svojou kontrolou, sme tu nemali. Pre hostí je to navyše, podľa mňa, krutá prehra, lebo dva góly inkasovali za posledných päť minút. Vzhľadom na celkový vývoj nás môže mrzieť asi šesť nevyužitých šancí, za ktoré sme mohli kruto pykať po brvne súpera. Z toho vyplýva, že potrebujeme ešte zlepšiť hru v záložnej formácii a koncovku po rýchlych protiútokoch. Ak sa nám to podarí, určite budeme pre každého nepríjemným súperom. Treba však dodať, že tentoraz bola futbalová šťastena spravodlivá a myslím si, že po peknom výkone vyhralo lepšie mužstvo.“

Veľkým pozitívom na predvedenej hre popradského tímu bolo, že jeho hráči ukázali, v čom je dlhodobo asi ich najväčšia sila.

Ide o pretrvávajúceho tímového ducha a skvelú zohratosť, ktorá sa dokázala udržať aj napriek veľkej futbalovej neistote a obmenám počas letnej prestávky v tomto klube. Z výkonov svojich zverencov mohol byť preto dostatočne spokojný aj ich kormidelník Lajčák.

„Z našej strany bolo viacero výkonov, ktoré však neboli až také optimálne, na aké sme od nich zvyknutí. Mužstvo sa však v poslednom čase obmieňa a mňa môže tešiť, že na debutanta podal veľmi pekný výkon Lukáš Janigloš a po návrate z hosťovania Lukáš Kubus potvrdil, aké sú jeho kanonierske schopnosti v tomto mužstve pre nás vzácne. Myslím si však, že disponujeme dobrým kolektívom, ktorý dokázal tento zápas odmakať. Dúfam, že po tomto úspechu zavládne v klube viac kľudu a všetci, čo majú popradský futbal radi, sa budú môcť z neho opäť tešiť.“

Veľký podiel na prvom trojbodovom zisku má po vynikajúcom výkone opora záložnej formácie Pavol Rams.

Radosť z víťazstva bola navyše uňho o to väčšia, že svojmu mužstvu dopomohol k cennému víťazstvu aj jedným gólom.

„Sme určite všetci veľmi radi, že sa nám podarilo hneď na začiatok sezóny dosiahnuť výhru s nepríjemným tímom. Na toto prvé stretnutie sme sa celý týždeň tešili a pohoda v mužstve sa napokon odzrkadlila na samotnom skóre. Na ihrisku sme odviedli to, čo sme si pred duelom povedali. Vychádzali nám aj kombinačné akcie a nebyť niekoľkých zahodených vyložených šancí, naša výhra mohla byť možno aj výraznejšia. Pevne verím, že tento najlepší vstup do sezóny bude pre nás správnym odrazovým mostíkom do ďalších náročných zápasov. Keďže v každom z nich sa hrá v prvom rade o body, v meraniach síl musíme ísť stále naplno a pre úspešný výsledok urobiť maximum. S týmto predsavzatím cestujeme aj k staronovému účastníkovi tejto ligy do Humenného, odkiaľ by sme určite veľmi neradi odišli domov naprázdno."


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.