Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Poprad a Kežmarok ako Dávid s Goliášom

Sportnet|13. okt 2005 o 00:00

Poprad - Štyri kolá ostávajú do konca jesennej časti regionálnych futbalových súťaží. Vo štvrtej lige skupiny sever sa striedavo darí podtatranským

zástupcom. Vysoké Tatry sú v hornej a nováčik z Ľubice v dolnej časti tabuľky. Popradčania sú stále na čele s trojbodovým náskokom pred druhým Brekovom. Na opačnom póle tabuľky je Kežmarok, ktorý s desiatimi bodmi na svojom konte uzatvára pelotón. Práve Poprad a Kežmarok - Dávid s Goliášom sa stretli v uplynulom kole. V podtatranskom derby sa prekvapenie nekonalo a domáci vyhrali presvedčivo a celkom zaslúžene 3:0. Zápas si nenechal ujsť ani primátor Kežmarku Igor Šajtlava, ktorý nám po stretnutí povedal:

Keďže som vždy optimista, pred zápasom som veril, že sa nám podarí uhrať aspoň bod. Aj keď sme mali zopár šancí, súper bol lepší. Celková situácia v Kežmarku nie je vôbec lichotivá, čo odzrkadľuje posledná priečka v tabuľke.

Ako bývalý hráč mám futbal rád a veľmi pozorne ho sledujem. Trápi ma, že prehrávame kvôli nepremeneným šanciam a chybám v obrane. Keď sa však pozrieme na tabuľku pravdy, nie sme na tom až tak zle. Osobne ma ale mrzí, že posledné roky sa Kežmarok vždy len zachraňuje a na konci jesennej časti to zrejme budeme musieť riešiť. Niečo pripravujeme, zatiaľ si to ale nechám pre seba, tajomne uzavrel I. Šajtlava. Sklamanie sa zračilo z tváre hosťujúceho trénera Pavla Fejerčáka.

Vzhľadom na to, že Poprad bol favoritom a je lepším mužstvom, myslím si, že výsledok je zaslúžený. Nám bohužiaľ chýbali traja hráči zo základnej zostavy a preto sme na viac ani nemali, objektívne konštatoval lodivod Kežmarku, ktorý dopláca na to, že niektorí hráči sú v trestoch kvôli kartám a viacerí futbalisti nechodia pravidelne na tréningy a zápasy, lebo študujú na vysokých školách. Kormidelník Popradu Stanislav Koch mal, naopak, dôvod k spokojnosti.

Doma sa body nestrácajú a v podstate sme len potvrdili predchádzajúce víťazstvo. Hostia prišli s defenzívnou taktikou, s ktorou sme mali určitý čas problém sa vysporiadať. Po úvodnom góle sme ovládli hru a bolo len otázkou času, kedy dáme ďalšie góly. Konečný stav 3:0 je pre hostí lichotivý výsledok, uviedol S. Koch. Kvality domáceho kolektívu uznal po stretnutí aj skúsený kežmarský hráč Pavol Podhorský.

Domáci sú lídrom tabuľky a to potvrdili. My sme chceli vychádzať z defenzívy, čo sa nám prvých dvadsať minút darilo. Potom sme však dostali náhodný gól. Skúšali sme hrať na rýchle brejky, ale nedarilo sa nám. Poprad je veľmi dobré mužstvo. My máme veľmi mladý tím, naopak, ten domácich je poskladaný z hráčov z celého okresu, pripomenul P. Podhorský. Dodajme, že Popradčania sa v nedeľu predstavia v Kračúnovciach a Kežmarok privíta doma v ďalšom existenčnom dueli Nižnú Šebastovú.

Súvisiace články