Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

"Pomohol by každý," tvrdí o službe protihráčovi Peter Doležaj

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Košice - Už v úplnom závere stretnutia 1. FC - Dubnica, tesne pred koncom nadstaveného času, sa v polovici ihriska odhodlal k samostatnejšiemu úniku

útočník domácich Roman Lazúr. Prvého hráča v modrom obišiel, diváci, ktorí ešte dúfali, že domáci sa k niečomu dostanú, zaburácali, Lazúr si hodil loptu popri druhom hráčovi, vzápätí sa však s bolestivou tvárou zvalil na zem a už sa len držal za lýtko. Kŕč. Najbližšie bol protihráč, záložník Dubnice Peter Doležaj. "Akurát som tam stál, keď dostal kŕč. Bol som najbližšie, tak som išiel pomáhať. To nestojí za reč, spravil by to každý. Navyše, bola i prerušená hra, takže nebol problém," hovorí odchovanec topoľčianskeho futbalu, ktorý po minulej sezóne v drese žochárov došiel do Dubnice pred začiatkom tejto.

Celá situácia sa udiala v čase, keď na svetelnej tabuli svietil výsledok 1:1 a Dubničania sa už pomaly išli objímať. Len ich tréner Griga ukazoval rozhodcovi Micheľovi na hodinky, vraj či mu nestoja. Dubničabnia sa nakoniec vytúženého hvizdu dočkali. A s ním i prvého bodového zápisu na ihrisku súpera. "Prvý bod zvonku?! Už bolo načase. Aj keď sme ho získali v Košiciach, ktoré sú momentálne jedným z najlepších mužstiev ligy. Je to super pocit, ten bod je o to vzácnejší," povedal Peter Doležaj. "Z našej strany to bol bojovný výkon. V prvom polčase sme hrali slabo, to musím priznať," začal s charakteristikou toho, čoho bol aktérom, Peter Doležaj. "Cez prestávku nás tréner trochu zdvihol. Povedal nám, aby sme sa nebáli, že aj Košice sú zdolateľný súper. Trochu sme to rozbehali, bolo to už lepšie. Vyrovnali sme a mali sme ešte jednu tutovú šancu. Ale tá remíza je zaslúžená a my sme s ňou samozrejme spokojní."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.