Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Pomohla by vonku hráčom Čane tabuľa s nápisom Čaňa?

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Čaňa - Dvanáste kolo II. ligy prinieslo dva súboje nováčikov, pod Molnárovým vedením sa lepšiaca Dubocvá zdolala Veľké Leváre doma 3:2, Senica

východloslovenského zástupcu z Čane 3:0. Pre východniarov to znamená ďalšiu prehru vonku - teda pokračovanie bezfarebnej tradície, ktorú ako - tak vylepšuje len remíza (1:1) vo Veľkých Levároch. Kde je príčina? - znie naša otázka. Odpoveď Petra Fecka, trénera Čane: "Určite je v hráčoch. Oni jednoducho čakajú na to, kedy nás súper porazí, vonku hrajú s obavami, so strachom. Je to nepochopiteľné. Doma sa vedia vyburcovať, nechápem, prečo to isté neurobia vonku, na súperových ihriskách."

V Čani sa už nad týmto javom samozrejme dlhší čas zamýšľajú. "Od začiatku sa nad tým zamýšľame, faktom je, že vonku jednoznačne prehrávame, s každým súperom. Tá pričina je v hráčoch, skúšame všetko možné, ťažko mi je však povedať, prečo si hráči tak neveria. Prečo hrajú tak opatrne, bez agresivity. Je to jedine v nich, príprava na zápas vonku je taká istá ako na zápas doma. A nehráme úplne iným systémom doma a iným vonku."

Treba zobrať tabuľu s nápisom Čaňa a postaviť ju pred tabuľu mesta, kde idú čanianski futbalisti hrať, trochu podpichujeme. "Asi by pomohlo, keby oni zbadali tento nápis, Čaňa, jednoducho, asi by prospeli nejaké poznávacie znamenia, ktoré majú na domácom ihrisku." Nuž, Nitrančania si o dva týždne asi na modro - žlto štadión premaľovať nedajú...

Posledné dva zápasy vonku hrala Čaňa na ihrisku "seberovných", teda nováčikov súťaže. V Dubovej to bolo 0:2, v Senici 0:3. "Nedá sa povedať, že by boli kvalitatívne lepší, žeby predvádzali lepšiu hru ako naše mužstvo. Ale ich nasadenie našim chýbalo."

Poďme ku Senici. "Boli tam dva zlomové body. V 19. minúte Kostelník vybojoval loptu, rozohral Maďaríkovi, išli sme traja na jedného domáceho obrancu, Maďarík dobre prihral Puhákovi na druhú stranu, kde už bolo potrebné len loptu doklepnúť do brány, náš najlepší strelec však v tejto situácii zlyhal. Z protiútoku súper získal rohový kop a po odrazenej strele domáci hráč, aj keď musím podotknúť, stojaci v pozícii mimo hry, dokopol loptu do brány. To bol prvý moment. Ten druhý bol v druhom polčase. Do kabíny som išiel s tým, že máme na to, aby sme zápas zvrátili, prvý polčas bol vyrovnaný, nebol tam absolútne žiadny rozdiel. Ale... Kundra získal pri našej rohovej zástavke loptu, chcel ju prihrať, ale prihral ju súperovi. Pred šestnástkou, ten hráč si ju len nakopol do šestnástky a z centra nám dali druhý gól. Po tomto momente už bolo po zápase. Z domácich padla tiež taká kŕčovitosť, nervozita, uvoľnili sa, hrali behavo, žiaľ, my sme v útočnej fáze absolútne nič nevymysleli."

V ďalšom kole hrá čaňa doma s Prešovom, ten doma prehral s Podbrezovou 1:2. Prešovskí diváci boli v tomto ročníku II. ligy na šiestich zápasoch svojich hráčov a tí ich stále naťahujú, doma Tatran nie a nie vyhrať. Sú to extrémisti tí východniari... "Prešov je opačné mužstvo, tiež mužstvo dvoch tvárí. Vie hrať na súperových ihriskách, pre zmenu, púšťa doma, my naopak. Aj z toho dôvodu to bude zaujímavé. Kto čo potvrdí... Či Prešov to, že vie hrať vonku, či my to, že vieme hrať doma..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.