Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Polovičný úspech futbalových nádejí Rožňavy na Spiši

Sportnet|Publikované 29. okt 2002 o 23:00

Rožňava - Dvojica dorasteneckých celkov SP MFK Rožňava sa predstavila na pôde Žakaroviec. Mladší chlapci opäť potvrdili, že ich postavenie na čelných

priečkach tabuľky nie je náhodné a zo Spiša si priviezli tri body. Starší dorastenci však po vyrovnanom polčase možnosť zabodovať stratili.

Starší dorast:

ŽAKAROVCE - ROŽŇAVA 3:1 (1:1)

Gól hostí: Z. Bulik

Vyjadrenie trénera Júliusa Baltu: "Neustále meniaca sa zostava má na straší dorast negatívny dopad. Momentálna nútená skladba mužstva tlačí výkonnosť skôr do priemeru, ako by napomáhala v ďalšom raste. V tomto stretnutí sme boli domácim, najmä v prvom polčase, viac ako vyrovnaným súperom. Po našich chybách v rozohrávke a v nedôslednom bránení na našej polovici sme inkasovali. Do 35. minúty bol stav bezgólový a mali sme čistú šancu, ale nedali sme. Vzápätí sme dostali gól, ale do prestávky sme stav vyrovnali. Aj po zmene strán chlapci držali so súperom krok, ale v 75. a 83. minúte po už spomínaných chybách napli domáci dva razy našu sieť. Najlepší výkon v drese Rožňavy podal P. Lipták."

Mladší dorast:

ŽAKAROVCE - ROŽŇAVA 0:2 (0:1)

Góly hostí: L. Szőllős, J. Pápay

Kormidelník J. Balta videl duel svojich zverencov takto: "V silne pozliepanej a lavičkovej zostave podávajú mladší naďalej vyrovnané výkony, čo potvrdili i víťazstvom v Žakarovciach. Celý zápas sme diktovali tempo a chlapci sa niekoľko ráz blysli modernými futbalovými momentmi, presnou hrou na jeden dotyk a streleckou pohotovosťou. Víťazstvo sme si plne zaslúžili, keď všetci zahrali nadpriemerne, pričom vynikali najmä Beke, Drobňák, Korfanta a Szollős."

Cez víkend hostia dorastenci SP MFK Rožňava rovesníkov z Giraltoviec. Mladší majú výkop v sobotu o 11,15 hod. a starší o 13,30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.