Utorok, 11. mája, 2021Meniny má Blažena

Polmaratón Košice - Seňa pre Križáka a Vančišinovú

SITA|23. jún 2007 o 16:31

KOŠICE 23. júna (SITA) - Víťazom polmaratónu na trati Košice - Seňa sa časom 1:09:14 h stal slovenský bežec Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica). Svojím časom prekonal vlaňajší traťový rekord Marcela Matanina ...

KOŠICE 23. júna (SITA) - Víťazom polmaratónu na trati Košice - Seňa sa časom 1:09:14 h stal slovenský bežec Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica). Svojím časom prekonal vlaňajší traťový rekord Marcela Matanina o jednu minútu a 22 sekúnd. Druhý skončil Ukrajinec Anatolij Malyj (Lokomotíva Ruskov), tretí dobehol Jaroslav Tomeček (JM Demolex Bardejov). Spomedzi žien bola na polmaratónskej trati najrýchlejšia Ingrid Vančišinová (TJ Stročín), ktorá trať zdolala taktiež v rekorde podujatia za 1:21:40 h. Druhá skončila Ukrajinka Natalia Malyjová a tretia bola Zuzana Sroková. Disciplínu korčuliarov vyhral Milan Križan z tímu Inline BBS a v kategórii žien Renáta Karabová. Na polmaratóne štartovalo 148 maratónskych vytrvalcov a vytrvalkýň zo SR, ČR, Ukrajiny, Poľska a Maďarska a 57 korčuliarov.

Výsledky - polmaratón Košice - Seňa:

muži - 1. Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica) 1:07:52 h - traťový rekord, 2. Anatolij Malij (Ukr./ Lokomotíva Ruskov) 1:11:53, 3. Jaroslav Tomeček (JM Demolex Bardejov) 1:14:28

ženy - 1. Ingrid Vančišinová (TJ Stročín) 1:21:40 - traťový rekord, 2. Natalija Malyjová (Ukr./ Lokomotíva Ruskov) 1:23:39, 3. Zuzana Sroková (BK-Steel Košice) 1:31:39