Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Polláka vykradli, miestenka na OH by mala byť istá...

Sportnet|Publikované 3. dec 2007 o 23:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skKOŠICE. Už týždeň sa slovenský windsurfista Patrik Pollák pripravuje u protinožcov na vrchol svojho súčasného

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

KOŠICE. Už týždeň sa slovenský windsurfista Patrik Pollák pripravuje u protinožcov na vrchol svojho súčasného snaženia. V novozélandskom Aucklande bude 7. januára na programe posledná kvalifikácia, na ktorej sa budú rozdávať miestenky na olympiádu do Pekingu 2008.

Príprava v Austrálii

Jachtár ATU Košice dolaďuje formu v austrálskom Sydney, kde 15. decembra bude štartovať na veľkej medzinárodnej regate, ktorá bude v rámci Svetového pohára. Súťažiť sa bude v olympijskej triede RS-X. Minuloročný majster sveta a tohtoročný bronzový medailista z MS v triede raceboard pred odletom zaželal všetkým Veselé Vianoce a Šťastný nový rok 2008 a namieril si to do austrálskej metropoly. Spoločnosť mu robil český windsurfista z Českých Budějovíc Karel Lavický. "Lepšie je, keď sú dvaja, ako keď ide sám. Bývať budú u našich známych. Karel má rovnaký program ako Paťo. Absolvuje regatu v Sydney a cestujú na olympijskú kvalifikáciu. Lenže Česi budú mať v Aucklande troch pretekárov. Samozrejme, ak sa im podarí vybojovať miesto a skončiť do 8. miesta v redukovanom poradí krajín, tak jeden z nich pôjde na olympiádu," povedal otec nášho pretekára Jozef Pollák.

Prelom roka v Aucklande

Patrik strávi vianočné sviatky v Sydney a na Štefana 26. decembra sa presúva do Aucklandu, kde bude vítať Nový rok 2008. "Kvalifikácia na olympijské hry sa začne 7. januára. Prioritou je miestenka na olympiádu. Voľných je ešte osem miest, o ktoré sa bude uchádzať asi 30 krajín. Výkonnostne by na tom mal byť medzi 6. a 7. miestom. Stať sa môže čokoľvek, ale pevne veríme, že to dobre dopadne," poznamenal J. Pollák. A má na to aj dôvod. Hoci dvakrát radostný nebol, no ak prinesie šťastie... "Nadránom pred odchodom z Bratislavy Paťovi vybili okno na aute a vykradli mu ho. Škoda bola asi za 60 000 korún! V aute mal jedno špeciálne autorádio za 1 500 eur, za ktorým sa len zaprášilo. Paťo spal v byte u kamaráta." Bol to síce zlý začiatok, ale Patrikov otec verí, že na konci cesty bude dobrý koniec. "Keď sa nominoval v Argentíne na olympiádu v Sydney, tak tam mu ukradli všetky veci - škoda 140 000 korún. Krádež by mala byť dobrým signálom k olympijskej miestenke," usmial sa J. Pollák. Bodaj by mal pravdu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.