Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Poljovka so Štrbom môžu uzavrieť Jurkemikove hľadanie na čísle 40

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Bratislava/Istanbul -Trénera futbalovej reprezentácie Ladislava Jurkemika čaká zajtra o 19.30 na štadióne Aliho Semi Yena v Istanbule ako štvrtého

kormidelníka v histórii samostatného Slovenska kvalifikačná premiéra. Bývalý československý internacionál vyskúšal pred úvodným zápasom 7. kvalifikačnej skupiny (Slovensko, Turecko, Anglicko, Macedónsko a Lichtenštajnsko) o postup na ME 2004 v Portugalsku 38 reprezentantov a v prípade, že v stretnutí proti Turecku zasiahnu do hry aj Martin Poljovka (Spartak Trnava) a Zdeno Štrba (Matador Púchov), zastaví sa tento štatistický ukazovateľ na čísle 40.

Jurkemikovi zverenci v doterajších šiestich medzištátnych zápasoch dva razy zvíťazili (v Iráne 3:2 a doma s Uzbekistanom 4:1), raz remizovali (v Belgicku 1:1) a trikrát prehrali (v Rakúsku 0:2, v Japonsku 0:1 a v Olomouci s ČR 1:4), to všetko s celkovým pasívnym skóre 9:11. Striedavé výkony tímu a hľadanie optimálneho zloženia najmä obrannej formácie, donútili bývalého trénera úradujúceho slovenského majstra MŠK Žilina k obmene viacerých hráčov.

"Nie je problém dať hráčom v reprezentácii príležitosť. Zastávam však názor, že reprezentant by mal vo svojom klube pravidelne hrávať. Akceptujem aj zranenie, ale nesmie hráčovi chýbať zápasová prax z iného dôvodu. To je napríklad Vargov prípad, ktorý nemá dvere do reprezentácie zatvorené, musí však hrať. Stále máme viacero možností, ako riešiť post stopéra. Chcel som do tímu aj Bališa, ten však opätovne reprezentáciu odmietol. Kozák, König, Slovák a Zeman sú zranení, alebo sa zo zranení zotavujú. Šancu, by si určite zaslúžil aj Hodúr z Liberca, no pravidelne začal hrávať až teraz. Naučil sa pracovať na ihrisku, už nielen tvorí, ale vie aj zabojovať po celom ihrisku," skonštatoval tréner Jurkemik.

Slovenská futbalová výprava priletela včera popoludní za daždivého počasia špeciálom Slovenských aerolínií na medzinárodné letisko Atatürk v Istanbule, kde vstúpia reprezentačná dvadsaťjednotka (dnes o 18.15 SELČ na štadióne Besiktasu Istanbul) a seniorský A-tím (zajtra o 19.30 SELČ na štadióne Aliho Sami Yena) do nového kvalifikačného cyklu o postup na ME 2004. Pred osemnástimi mesiacmi sa slovenská ekipa vracala domov s úsmevmi na tvári, dvadsaťjednotka získala tri body a zverenci trénera Jozefa Adamca uhrali po vynikajúcom výkone "len" remízu.

"Každý bod, ktorý sa dovezie z Turecka poteší, pretože turecký futbal urobil veľký pokrok. Ten napokon Turci demonštrovali na nedávnych MS v Japonsku a Kórejskej republike. To znamená, že každý bod z ihriska súpera je plusový. Ak všetci hráči odvedú svoje maximum, môžeme sa s rovnakým bodovým ziskom vracať domov aj tento rok," konštatoval po prílete do Istanbulu prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec, ktorý k štartujúcej kvalifikácii dodal: "Dovolím si povedať, že zo strany zväzu, materiálneho a technického zabezpečenia hráčov i členov realizačných tímov sme urobili maximum. Rovnako si stojím aj za kvalitatívnym obsadením realizačných tímov. Teraz už sú na rade samotní hráči, všetky tímy začínajú s rovnakým počtom bodov i skóre. Nevidím preto dôvod na zbytočnú skromnosť, no súčasne sa treba pozerať na výkony slovenských futbalistov reálnym pohľadom."

Oba reprezentačné tímy sa po prílete do metropoly Turecka na rozhraní európskeho a ázijského kontinentu ubytovali vo svojich hoteloch (A-tím vo Swissoteli, 21-tka v hoteli Ceylan Intercontinental) a podvečer absolvovali ľahké tréningové jednotky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.