Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Polícia zatkla štyroch Angličanov

SITA|13. jún 2004 o 14:11

LISABON 13. júna (SITA, AFP) - Portugalská polícia zatkla v nedeľu v skorých ranných hodinách v Lisabone štyroch anglických futbalových fanúšikov. Podľa svedkov skupina Angličanov hodila plynový kanister ...

LISABON 13. júna (SITA, AFP) - Portugalská polícia zatkla v nedeľu v skorých ranných hodinách v Lisabone štyroch anglických futbalových fanúšikov. Podľa svedkov skupina Angličanov hodila plynový kanister do autobusu vezúceho účinkujúcich z úvodného ceremoniálu európskeho šampionátu. "Veľa ľudí vybehlo z autobusu a umývali si oči v neďalekej fontáne. Vzduchom lietali fľaše a všade bol chaos," povedal francúzsky turista. Polícia musela v rovnakej časti Lisabonu zasahovať ešte raz, keď sa anglickí priaznivci pokúsili zablokovať dopravu. V nedeľu sa v Lisabone uskutoční dlho očakávané stretnutie Anglicka s Francúzskom. V meste sa očakáva príchod približne 30 000 anglických "fans".

Strážcovia poriadku mali prácu aj po sobotňajšom dueli Španielska s Ruskom (1:0) vo Fare. Na polícii skončilo šesť divákov. Dvaja Rusi sa previnili útokom na mužov zákona, dvaja Španieli, Rumun a Škót nelegálne obchodovali s lístkami.

Súvisiace články